Kdo je kdo

Externí redaktorka

E-mail: cr@radio.cz

Tereza FilinováTereza Filinová Vystudovala jsem bohemistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v současnosti pracuju jako redaktorka v knižním nakladatelství.

Do Českého rozhlasu mě v roce 2005 přivedla touha svézt se paternosterem a proniknout do tajů rozhlasové tvorby. Lákalo mě zejména poznat, jak vznikají rozhlasové dramatizace literárních děl a všechny další pořady spojené s literaturou. (Nebudu zastírat, že někde v pozadí stál také můj dětinský sen mít vlastní rozhlasový pořad, ve kterém bych si mohla pouštět hudbu podle svého gusta.) Ve skupině elévů mě pak ale naučili „točit ankety“ a „stříhat zvuk“ a – literatura neliteratura – rozhlasu jsem propadla nadobro. Od anket a reportáží pro různé redakce Českého rozhlasu a psaní článků do Týdeníku Rozhlas jsem se dostala do Radia Praha, kde připravuju rubriku Čeština, jak ji neznáte. Kromě toho čas od času natočím rozhovor či reportáž, a to převážně z oblasti kultury (zajímavé knihy, koncerty a jiné kulturní akce).

Přestože dávám čím dál víc přednost tichu (uprostřed přírody), zůstává rozhlas mojí velkou láskou – ať už hluboko do noci sestříhávám dvouminutový příspěvek, zkoumám mluvu svých přátel, sedím v nahrávacím studiu před mikrofonem a cítím, jak se mi nervozitou stahuje hrdlo, anebo jen naslouchám hlasu, který ke mně promlouvá z éteru a za kterým si mohu představit kohokoliv...

   Zpět