Kdo je kdo

Externí redaktorka

E-mail: jana.peterkova@rozhlas.cz

Jana PeterkováJana Peterková SBS Radio Sydney a SBS Radio Melbourne, Etnické Radio 4 EB Brisbane, Rozhlasový kroužek v jižní Austrálii - Adelaide, Radio CMS - Canberra, Radio Daruvar v Chorvatsku, Radio Timisoara a Radio Resita v Rumunsku, Radio Slunce a Lokální rádio Matice české v Bele Cerkvi v Srbsku, Krajske radio v Žitomiru na Ukrajině, a také Radio WCEV Chicago - hudební půlhodinka - zde všude mohou naši krajané poslouchat pořady české redakce Radia Praha, které podle jejich přání vybírám a zasílám. Nejen ty aktuální, ale také archivní. A příležitostně - po domluvě - i pořady dalších stanic Českého rozhlasu. Krajany zajímá historie, cestování po Česku, knihy, věda i české osobnosti. Rádi si poslechnou informace kultuře nebo o krajanech v jiných částech světa, pochopitelné oblibě se těší jazykový koutek.

Navíc pro české vysílání SBS Sydney a SBS Melbourne už bezmála dvacet let spolu s dalšími kolegy připravuji týdenní přehled událostí z domova. Po roce 1990 jsme začínali poznámkami a komentáři, které jsme četli do telefonního sluchátka. Díky technice se naše čtené poznámky změnily ve zpravodajské bloky, které před deseti lety začaly přebírat i Radio Daruvar v Chorvatsku a Radio Timisorara v Rumunsku. Telefonní sluchátko bylo samozřejmě vytěsněno formátem mp3 a internetem.

Prostřednictvím e-mailů mám s kolegy v zahraničí bezprostřední kontakt a jejich posluchači - krajané, když nás navštíví, říkají, že i díky české redakci Radia Praha mají souhrnný přehled o všem, co se u nás děje.

 
   Zpět