Zprávy | Z archivu rubriky


Sport

04-07-2016 aktualizováno

Rovných sto českých sportovců má momentálně jistou účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Toto číslo se ale ještě navýší. S největší pravděpodobností přibudou golfistka Klára Spilková a badmintonista Petr Koukal, jejichž nominační žebříčky zatím nejsou uzavřeny. Česká republika určitě nebude mít na hrách zastoupení v jezdectví, ve skocích do vody, skocích na trampolíně, taekwondu, moderní gymnastice, boxu, lukostřelbě, zápasu a v kolektivních sportech s možnou výjimkou mužského basketbalu.

Tenistka Lucie Šafářová skončila stejně jako loni ve Wimbledonu v osmifinále. Poslední Češka v ženské dvouhře v All England Clubu ani na londýnské trávě nestačila na Jaroslavu Švedovovou, které dnes podlehla 2:6, 4:6 a s Kazaškou prohrála i počtvrté v kariéře.

Basketbalista Tomáš Satoranský je na odchodu do NBA. Podle agentury AP se dohodl s Washingtonem na tříleté smlouvě, která mu vynese devět milionů dolarů (zhruba 219 milionů korun). Oficiálně může klub podle pravidel soutěže oznámit angažování českého rozehrávače až ve čtvrtek. Uplynulé dvě sezony strávil Satoranský v Barceloně, kde se vypracoval v jednoho z klíčových hráčů.

Biker Jaroslav Kulhavý získal na nedělním domácím mistrovství světa v Novém Městě na Moravě v olympijské disciplíně cross country stříbro. Už pátý titul v kariéře vybojoval Švýcar Nino Schurter, který obhájil loňský triumf z Andorry. Vyrovnal se tak třetímu Francouzi Julienu Absalonovi. Držitel loňského bronzu Ondřej Cink skončil čtvrtý.

Mistrovství světa horských kol v Novém Městě na Moravě navštívilo během pěti soutěžních dnů 57.600 diváků. Sledovali souboje nejlepších bikerů z 52 zemí světa a vrcholem byl závěrečný den šampionátu s bitvou o titul v elitní mužské kategorii. Závod, v němž si nakonec Jaroslav Kulhavý, který byl hlavní tváří MS, dojel pro stříbro, si nenechalo ujít 23.300 diváků.

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký se na Rallye Bohemia představil v netradičních černých barvách, připsal si ale tradiční vítězství. Opět potvrdil, že aktuálně kraluje domácímu šampionátu, ve kterém druhou sezonu za sebou proměnil všechny své starty ve vítězství. Na konci srpna na zlínské Barum rallye tak může slavit čtvrtý český titul.