Zprávy | Z archivu rubriky


Čeští profesionální fotbalisté mají svou asociaci, která bude hájit jejich zájmy při jednání s kluby, ČMFS, dalšími organizacemi a bude jim zajišťovat právní a sociální podporu. Předsedou České asociace fotbalových hráčů (ČAFH) se stal Karel Poborský, ambasadorem Pavel Nedvěd. ČAFH byla přijata za člena mezinárodní unie profesionálních hráčů FIFPro. Česká republika byla jednou ze tří posledních zemí v Evropě, která dosud hráčskou asociaci postrádala. Dalšími dvěma byly Slovensko a Bulharsko.

Čtyřiatřicetiletý fotbalový obránce Marek Jankulovski se podle očekávání po šesti letech rozloučil s AC Milán, kde mu vypršela smlouva. Osmasedmdesátinásobný reprezentant se vrací do Ostravy a do konce června by měl oznámit, zda bude ve své aktivní kariéře pokračovat v barvách Baníku, nebo vrcholový fotbal opustí a bude působit na jiné pozici. Marek Jankulovski zakončil své působení v jednom z nejslavnějších klubů světa premiérovým ziskem ligového titulu.

Hokejisté Znojma definitivně opouštějí českou první ligu a od příští sezony budou startovat v rakouské mezinárodní lize (EBEL). Znojemský klub uzavřel kontrakt s vedením EBEL o minimálně tříletém startu v soutěži. Mládežnické týmy Orlů budou nadále startovat v českých soutěžích.

Tenista Radek Štěpánek drží naději na třetí titul na challengeru v Prostějově. Dvaatřicetiletý hráč se před čtvrtfinále turnaje Czech Open rozehrál s někdejší světovou jedničkou Ivanem Lendlem a pak po výhře 7:5 a 6:4 nad Italem Andreasem Seppim postoupil do semifinále. Soupeřem turnajové šestky Štěpánka v boji o finále bude Kazach Jurij Ščukin, kterému nejvýše nasazený hráč a světová třináctka Michail Južnyj z Ruska vzdal ve druhém setu.