Zprávy | Z archivu rubriky


Čeští hokejisté budou na příštím mistrovství světa v roce 2012, které pořádají společně Finsko a Švédsko, hrát v základní skupině B ve Stockholmu s Ruskem, domácím Švédskem, Německem, Norskem, Lotyšskem, Dánskem a Itálií. Skupinu A v Helsinkách tvoří Finsko, Kanada, Spojené státy americké, Švýcarsko, Slovensko, Bělorusko, Francie a Kazachstán. Mezinárodní hokejová federace musela vyřešit složení skupin tak, aby rozdělila Švédsko a Finsko do různých dějišť, protože podle žebříčku IIHF se měly sejít v jedné skupině.

V širší nominaci české fotbalové reprezentace do 21 let před červnovým mistrovstvím Evropy v Dánsku je také útočník Sparty Václav Kadlec. Ten v týmu "lvíčat" zatím odehrál jediný zápas. Trenér Jakub Dovalil před šampionátem ještě dva hráče vyřadí a na turnaj jich odcestuje třiadvacet. Na soustředění do jabloneckých Břízek zamíří 25 fotbalistů. Jednadvacítka v Dánsku v základní skupině ve Viborgu narazí na Ukrajinu, Španělsko a Anglii. Nepůjde pouze o úspěch na kontinentálním šampionátu, kde Češi v roce 2000 získali stříbro a o dva roky později turnaj vyhráli. V sázce je také postup na olympiádu 2012 v Londýně. Británie má už účast jako pořádající země jistou, pod pěti kruhy se představí i další tři nejlepší týmy z ME.

Čelní představitelé kladenského magistrátu se ve středu dohodli s Jaromírem Jágrem a jeho otcem na pokračování extraligového hokeje v Kladně. Obě strany se domluvily na principech společného provozování hokejového klubu. Další detaily chystané spolupráce připraví právníci, kteří je předloží ke schválení radě města a zastupitelstvu. Až do té doby ji nikdo nechce přesně definovat. "Určitým způsobem jsme se domluvili tak, že hokej zůstane na Kladně, což byl nejdůležitější bod. A doufám, že klub bude hrát na úrovni, že když už jsme se domluvili, nesestoupí do druhé ligy," uvedl Jaromír Jágr pro denik.cz.

Český cyklista Roman Kreuziger obsadil šesté místo v 11. etapě Gira d'Italia s cílem na kopci a celkově zůstal na sedmé pozici. Pro vítězství si po 142 kilometrech dojel Francouz John Gadret.

Tenista Tomáš Berdych postoupil bez větších problémů do čtvrtfinále antukového turnaje v Nice. Po volnu na úvod porazil ve druhém kole za hodinu Francouze Adriana Mannarina 6:1 a 6:4. Šestý hráč světa Berdych utkání dominoval především v první sadě, v níž povolil soupeři game až za stavu 5:0 a set získal za 21 minut.

Česká tenistka Lucie Hradecká si na turnaji ve Štrasburku zahraje čtvrtfinále. Ve druhém kole porazila Francouzku Stephanii Foretzovou-Gaconovou po setech 6:2 a 6:4. Lucie Hradecká, která v sobotu oslaví 26. narozeniny, narazí na domácí tenistku i ve čtvrtfinále. Její soupeřkou bude nasazená jednička Marion Bartoliovou, která postoupila bez boje přes zraněnou Britku Elenu Baltachaovou.

Žádný český pár neuspěl v kvalifikaci turnaje Světového okruhu v plážovém volejbalu mužů v Praze. Do hlavní soutěže Patria Direct Open 2011 na Štvanici tak zasáhnou tři přímo nasazené české dvojice. Ve čtvrtek se tak z domácích beachvolejbalistů představí úřadující mistři Petr Beneš a Přemysl Kubala, kteří v Praze zahajují letošní sezonu mezi elitou, dále Martin Lébl s Michaelem Plačkem a Jan Dumek s Martinem Tichým. Největšími favority turnaje s dotací 190.000 dolarů jsou Američané Todd Rogers a Phil Dalhausser.