Zprávy | Z archivu rubriky


Spory mezi šéfkou ČSSD na Královéhradecku Hanou Orgoníkovou a náměstkem hejtmana Vladimírem Drymlem (ČSSD), které vypukly brzy po říjnových krajských volbách, se stupňují. Dryml oznámil, že Orgoníková si na něj údajně objednala reportáž, která by jej poškodila. Orgoníková to popřela. Server iDnes.cz zase informoval, že Dryml se pokusil Orgoníkovou kompromitovat, když se prý na ni snažil sehnat informace, jež by ji poškozovaly v očích vedení ČSSD.

Dryml, jenž je také senátorem, zaslal ČTK prohlášení, podle něhož si na něj Orgoníková údajně objednala reportáž, která by jej poškodila. Prý existuje záznam skryté kamery, který má být podkladem reportáže, sdělil Dryml. Orgoníková, která je i poslankyní, ale toto nařčení odmítla. Záležitost označila za nesmysl. Dryml také tvrdí, že počátkem prosince jej kontaktoval člověk, který se prezentoval jako zástupce agentury, která by mu mohla opatřit kompromitující materiály na Orgoníkovou. Jméno člověka Dryml na dotaz ČTK nesdělil a ani k záležitosti nepodal bližší podrobnosti. Událost v prohlášení označil za snahu vrazit klín do ČSSD s tím, že se od takových metod distancuje.

Server iDnes.cz informoval, že figurant najatý Mladou frontou Dnes (MfD), který se vydával za bývalého policistu, zaznamenal Drymlovu snahu sehnat na Orgoníkovou informace, jež by ji poškozovaly u vedení ČSSD. Podle záznamu, který server zveřejnil, Dryml tomuto člověku říká, že ví na Orgoníkovou "jednu věc". "Byla vyšetřována protikorupční službou, protože se tam nějakým způsobem jednalo o to, že na vedoucí představitele ČSSD podala nějaké trestní oznámení... Mě zajímá, jak to tehdy bylo s tím udáním na ty vedoucí činitele. Mimochodem tam figuroval údajně i Tvrdík a Paroubek. Řekl jsem vám, o čem to bylo. A já bych potřeboval vědět číslo toho spisu, jestli mi rozumíte?" ptá se Dryml na schůzce v centru Prahy 11. prosince údajného expolicisty. Dryml při setkání obvinil Orgoníkovou ze zneužívání veřejných peněz v Královéhradeckém kraji a naznačil také, kolik jako senátor "detektivovi" za jeho služby zaplatí. Když MfD požádala Drymla o vyjádření k věci, senátor údajně odvolal původně přislíbenou schůzku a pak už nereagoval. Nyní naopak vydal prohlášení, podle něhož je prý obětí manipulace, která má podle něj poškodit ČSSD, a že naopak on dostal informace, že jej chce poškodit Orgoníková.