Denní souhrn zpráv Zprávy

04-05-2005

Paroubek se dohodl s rebely, strana prý disponuje všemi hlasy

Premiér Jiří Paroubek se dohodl se všemi rebelujícími poslanci ČSSD, vláda prý má k dispozici všech 70 hlasů sociální demokracie. Pravda se ukáže 13. května, kdy hodlá kabinet požádat sněmovnu o důvěru. S podporou dosud váhali Vladimír Laštůvka, Jan Kavan, Josef Hojdar a Robert Kopecký. Úterní usnesení poslaneckého klubu, že disponuje 70 hlasy, které podpoří vládu, nebylo přijato jednomyslně. Je však závazné. Kavan s Laštůvkou měli výhrady zejména k ministerstvu zahraničí, které vedou koaliční lidovci, a požadují větší vliv ČSSD na tento úřad. V minulých dnech hovořili o tom, že sociální demokracie by měla získat na ministerstvu místo prvního náměstka. Personální změny nejsou prvořadé, jde o systém práce a komunikace, uvedl Laštůvka. Paroubek se s ministrem zahraničí Cyrilem Svobodou dohodl, že prvním náměstkem bude člen sociální demokracie nebo člověk navržený ČSSD. Konkrétní jméno bude známo v pátek. Po rozhovoru s premiérem od rebelie upustil i Kopecký. Při rozmluvě si prý mnoho věcí vyjasnil. Rovněž Hojdar, který přišel na jednání klubu s kritikou ministerstva dopravy, vedeného lidovcem Milanem Šimonovským, po jednání s Paroubkem ustoupil. Jeho připomínky se týkaly mimo jiné elektronického mýtného a měly by se promítnout do programového prohlášení vlády. Pátý nerozhodnutý Petr Lachnit přislíbil důvěru vládě již v pondělí. Premiér si ho na oplátku zřejmě zvolí za poradce pro oblast regionální politiky. Paroubek už před jednáním klubu naznačil, že poslanci, kteří by hlasovali proti vládě, by museli počítat s následky. Podle stanov by jim mohlo hrozit i zrušení členství v ČSSD. Podle některých účastníků bylo jednání klubu bouřlivé a část poslanců požadovala odvolání rebelů z parlamentních funkcí, pokud se postaví proti vládě. K nespokojencům se také podle neoficiálních informací přidal Miloš Kužvart. Co mu na nové vládě vadí, není známo.

Preference sociální demokracie na minimu

Preference sociální demokracie se podle šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) v dubnu propadly na 10,5 procenta. ČSSD tak zaznamenala vůbec nejnižší podporu voličů od července 1996. Volby by se ziskem 31 procent hlasů vyhrála ODS. Druhou pozici by obhájila KSČM, které by dalo hlas 16,5 procenta lidí. Podle sociologa Daniela Kunštáta z CVVM je ale propad ČSSD zřejmě jen krátkodobý.

Oproti březnovému výzkumu CVVM si polepšili - a to jen nepatrně - pouze komunisté. Jejich preference vzrostly o jedno procento. ODS a US-DEU si meziměsíčně pohoršily o půl procenta. Preference KDU-ČSL se ve srovnání s březnem nezměnily. ČSSD, která v březnu získala 14,5 procenta hlasů, si za měsíc pohoršila o čtyři procenta. Výsledek dubnového výzkumu je pro ČSSD vůbec nejhorší od července 1996, kdy CVVM s průzkumy preferencí začalo. Podle Kunštáta propad preferencí ČSSD souvisí s neúspěchem při sestavování nové vlády v čele s diplomatem Janem Kohoutem. Sběr dat se totiž uskutečnil během neúspěšného sestavování kabinetu. Je možné, že šetření provedené nyní by žádný propad sociální demokracie nezjistilo, uvažuje sociolog CVVM. "Pakliže ta vláda (premiéra Jiřího Paroubka) bude stabilní a konflikty uvnitř sociální demokracie a mezi koaličními stranami trošičku ustanou, tak je určitý předpoklad, že sociální demokracie posílí. Možná ještě víc než na těch 15 procent," řekl ČTK Kunštát. Politici ČSSD soudí, že rekordně nízká obliba strany u voličů je důsledkem vleklé vládní krize. "Je to důsledek té dlouhotrvající vládní krize," řekl ČTK vicepremiér a místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach. I na preferencích se podle něj ukazuje, že její největší tíhu nesla sociální demokracie.

Senát odmítl uzákonit výstavbu silnic ve veřejném zájmu

Senát podle očekávání odmítl návrh zákona, který má usnadnit a urychlit výstavbu silnic, dálnic nebo železnic ve veřejném zájmu. Většině senátorů vadily hlavně navrhované podmínky pro vyvlastňování soukromých pozemků potřebných pro výstavbu. Podle části z nich jsou v rozporu s ústavním pořádkem. Zákon se nyní vrátí k novému projednání Poslanecké sněmovně, která asi veto horní komory přehlasuje. Nasvědčuje tomu fakt, že normu do Senátu vyslaly hlasy ČSSD, KSČM a části KDU-ČSL. Senátor za ODS Robert Kolář už dal najevo, že v případě opětovné přijetí normy navrhne Ústavnímu soudu její zrušení. Zákon podle jeho odpůrců omezuje povinnosti stavebního úřadu prokazovat veřejný zájem, vyvlastňovací řízení zjednodušuje a poněkud omezuje právo na soudní ochranu. Zastánci normy zase argumentovali tím, že návrh neřeší vyvlastnění, které upravuje stavební zákon. Má zamezit spekulativnímu převádění pozemků v průběhu řízení o jejich vyvlastnění.

Nové transportéry pro armádu se asi budou montovat v ČR

Nové obrněné transportéry pro českou armádu se zřejmě budou vyrábět v Česku, ať už veřejnou soutěž na jejich dodávku vyhraje americko-rakouský Steyr-Daimler-Puch, nebo finská firma Patria. Vyplývá to ze zjištění ČTK. Rakušané veřejně deklarovali, že pokud se stanou vítězi tendru, bude se jejich Pandur celkově kompletovat ve Vojenském opravárenském podniku (VOP) v Novém Jičíně. Finové zatím případnou míru kompletace obrněných vozů nechtějí upřesnit, kooperovat v tom ale chtějí s kopřivnickou Tatrou. Prezident Steyr-Daimler-Puch Christian Fuchs na brněnském zbrojařském veletrhu IDET řekl, že v jičínském závodě by se stroje nejen celkově kompletovaly, ale některé vyrobené komponenty by se odtud expedovaly na další zahraniční trh. Společnost má připraven pro české firmy také ofsetový balíček, který se uplatní v různých oblastech Česka a zvláště zohledněny v něm údajně budou regiony s nižší zaměstnaností. Finové zatím veřejně neslibují nic, naznačují však, že "na stejnou kartu" jsou připraveni hrát také. Ofsetové programy jsou samozřejmostí a počítáme s nimi, řekl ČTK jednatel Patria Praha Stanislav Mareš. Podobu ofsetů firma zveřejní až po ukončení předběžného kola veřejné soutěže na obrněné vozy. Obě firmy jsou na evropském zbrojním trhu tradičními konkurenty. Nedávno v Polsku uspěla Patria, Steyr-Daimler-Puch naopak bodoval v Portugalsku. Po soupeření o dodávku transportérů pro Česko se obě firmy utkají i o přízeň Chorvatů. S Chorvaty Finové i Rakušané jednali už při zahájení veletrhu IDET. Expozice obou výrobců spolu sousedí, shodou okolností oddělují výstavní plochy konkurentů. Transportéry pro českou armádu mají nahradit zastaralé typy OT-64, které vojsku slouží od druhé poloviny 60. let. Vítěz tendru má být znám na přelomu roku, konkrétní nabídkou se má zabývat vláda příští rok na jaře. Prvních 27 transportérů zřejmě armáda dostane v roce 2007. Dodávka potrvá asi čtyři až pět let, vojáci by tak měli mít všechny transportéry v roce 2012.

Paroubek: Spor Němce s Benešovou je uzavřen a nebude pokračovat

Spor mezi mezi ministrem spravedlnosti Pavlem Němcem (US-DEU) a nejvyšší státní zástupkyní Marií Benešovou byl podle premiéra Jiřího Paroubka (ČSSD) ukončen. "Spor je z mého hlediska vyřešen a nebude pokračovat, rozhodně ne v té mediální oblasti. Oba zúčastnění se budou snažit najít nějaké společné schůdné řešení," řekl ČTK premiér po schůzce s oběma aktéry konfliktu. Němec ani Benešová se ke způsobu, jakým hodlají roztržku uzavřít, zatím nevyjádřili. Oba se přou o to, do jaké míry může ministerstvo spravedlnosti zasahovat do práce státních zastupitelství. Spor se vyhrotil zejména kvůli rozdílnému postoji v kauzách exministra informatiky Vladimíra Mlynáře (US-DEU) a katarského prince Hámida bin Abdal Sáního, obviněného z pohlavního zneužívání nezletilých. Paroubek spor o výklad zákona v případě vydání katarského prince konzultoval i s bývalým šéfem legislativní rady vlády Jaroslavem Burešem. Ministr Němec podle Bureše své pravomoci nepřekročil. V médiích se objevily úvahy, že by Němec mohl na vládě navrhnout odvolání Benešové, která svého nadřízeného veřejně kritizovala. Ministr ale v úterý řekl, že nic takového nechystá. Paroubek dnes potvrdil, že vláda nebude jednat o změně v čele Nejvyššího státního zastupitelství. Situací v resortu spravedlnosti se v úterý večer zabýval na mimořádném zasedání i sněmovní ústavně-právní výbor, ale jednání skončilo bez jakékoliv výsledku. Poslanci se nemohli dohodnout na tom, zda a o čem mají jednat. Po téměř 45 minutách proto schůzi výboru ukončili.

Špidla hájil v Senátu vznik institutu pro rovnost žen a mužů

Evropský institut pro rovné postavení žen a mužů nebude zasahovat do pravomocí členských států Evropské unie. Má naopak shromažďovat a poskytovat členským zemím příslušná data a studie. Uvedl to eurokomisař pro sociální politiku a zaměstnanost Vladimír Špidla v senátním výboru pro záležitosti EU. Na návrh výboru horní komora před měsícem vznik institutu doporučila odmítnout. Špidla poznamenal, že Senátem použitý argument proti institutu o porušení principu solidarity je ojedinělý. "Rovnost příležitostí je klíčová evropská hodnota. Je ekonomicky efektivní využívat kapacity všech lidských bytostí," uvedl eurokomisař. Vznik institutu, který má zkoumat postavení mužů a žen v zemích EU, navrhla Evropská komise na Špidlův popud před dvěma měsíci. Institut by měl začít pracovat od roku 2007, česká vláda má zájem na umístění jeho sídla v Praze. Eurokomisař při svém prvním setkání se členy výboru obhajoval také svou koncepci evropského sociálního modelu. Počítá s tím, že se společnost unie nestane dvojím ghettem podle míry bohatství či chudoby, tedy Beverly Hills na jedné a Bronxem na druhé straně, uvedl Špidla. Model má zaručit všem občanům Unie, že se jim dostane sociálních služeb a zdravotní péče na úrovni standardu středních příjmových vrstev. Špidla opětovně hovořil také o potřebě modernizovat systém sociálních služeb v souvislosti se stárnutí evropské populace. Podotkl, že podle studií do roku 2030 v EU přibude 30 milionů lidí starších 80 let. V oblasti sociálních služeb proto podle něj bude nutné zaměstnat asi 60 milionů lidí, což je zhruba osm procent ekonomicky aktivních obyvatel v Evropě.

Zemědělský svaz: Mléko a mléčné výrobky zřejmě nezdraží

Mléko ani mlékárenské výrobky v prodejnách zřejmě v nejbližší době výrazně nezdraží. Zemědělci sice dosáhli zvýšení farmářské ceny mléka z 8,06 koruny za litr v roce 2004 na 8,43 koruny za litr v letošním prvním čtvrtletí, zpracovatelé ale nemohou zejména kvůli tlaku obchodních řetězců razantně zvyšovat ceny mlékárenských výrobků. Novinářům to v Brně řekl předseda Zemědělského svazu ČR Miroslav Jirovský. Cena mléka je podle něj již nyní na úrovni sousedního Německa. "Nelze očekávat, že by farmářské ceny mléka byly vyšší než v Německu," dodal. Vývoj je podle něj velmi obtížné předvídat, ale možný je i dovoz například z Polska nebo Slovenska. Statistiky Českomoravského svazu mlékárenského (ČMSM) uvádějí, že dovoz z těchto zemí za první dva měsíce letošního roku dosáhl 8,5 milionu litrů, za celý rok 2004 to bylo 31,8 milionu litrů. Bilanci mléčného trhu doplňuje vývoz téměř 20 milionů litrů mléka do Německa a Itálie za leden a únor, přičemž za celý loňský rok to bylo 37,1 milionu litrů. "Část mléka se vyveze, část doveze," uvedl Jirovský. Předseda ČMSM Michal Němec upozornil, že spotřeba mléka se v tuzemsku začíná zotavovat. V roce 1989 činila 260 kilogramů na hlavu a rok a přes největší propad na 188 kilogramů v roce 1995 se dostala až na loňských 230 kilogramů. Dobře je zlepšení patrné u sýrů, jejichž spotřeba se zvedla téměř o polovinu na loňských 12 kilogramů ročně. "Růst ceny mlékárenských výrobků neodpovídal zvýšení ceny mléka ani zdaleka," upozornil Němec.

Druhý odboj připomíná na Klárově zatím jen základní kámen pomníku

Základní kámen pomníku obětem odboje za druhé světové války na Klárově v Praze 1 slavnostně poklepali představitelé Prahy a Českého svazu bojovníků za svobodu. Pomník, který navrhli sochař Vladimír Preclík a architekt Ivan Ruller, bude odhalen příští rok v květnu. V hlavním městě není dosud žádné místo, které by připomínalo činy a oběti druhého zahraničního či domácího odboje z let 1938 až 1945. Napravit to má pomník na Klárově. Praha tak splatí dávný dluh, uvedli shodně náměstek primátora Jan Bürgermeister a starosta Prahy 1 Vladimír Vihan. Všem, kteří se o to zasloužili, poděkoval místopředseda Českého svazu bojovníků za svobodu Milan Grus. "Přínos druhého československého odboje k vítězství antihitlerovské koalice byl značný a je třeba připomínat si činy jeho hrdinů dodnes," prohlásil Bürgermeister. Sedm metrů vysoký bronzový pomník měl být odhalen už v rámci letošních oslav 60. výročí ukončení druhé světové války. Dílo v podobě praporu se však nestihlo vyrobit. Zatím bylo vyhotoveno jen pár modelů. Jak bude vypadat pietní místo a jeho okolí, zobrazuje informační tabule umístěná v parku. Starosta ujistil, že bylo vybráno místo mimo prostor plánovaných podzemních garáží. Na Klárově měl původně stát pomník podle návrhu výtvarníka Davida Černého, který vyhodnotila odborná porota jako nejlepší. Po čase se však proti tomu, aby byl Černý autorem pomníku, vyslovil Český svaz bojovníků za svobodu. Jeho zástupcům vadily některé výtvarníkovy názory.

Kühnl ocenil 9000 bojovníků za hrdinství v druhé světové válce

Ministr obrany Karel Kühnl vyznamenal téměř 9000 bojovníků za hrdinství v druhé světové válce. Jsou mezi nimi například legendární letci František Peřina a František Fajtl. Pamětní medaile dostali u příležitosti 60. výročí konce nejhoršího konfliktu všech dob. "Omezil jsem to na přímé účastníky odboje," řekl ministr novinářům. Jedinými výjimkami jsou podle něj vojenští přidělenci zemí, které se podílely na osvobození Československa, a zástupci 12 vojenských a historických organizací. Kühnl také navrhl povýšení tří aktivních vojáků a několika dalších v záloze. Ceremonie se uskuteční 8. května na Pražském hradě. Hrdinství českých odbojářů v obou světových konfliktech je podle ministra třeba neustále připomínat, protože jiné tradice česká armáda vlastně nemá.

Ruský konzul předal ve Zlíně válečným veteránům Putinovy medaile

Státní jubilejní medaile předal ve Zlíně 45 válečným veteránům ze Zlínského kraje ruský generální konzul Viktor Sibilev. Medaile uděluje ruský prezident Vladimir Putin u příležitosti 60 let vítězství ve Velké vlastenecké válce v letech 1941 až 1945. Medaili převzal v obřadní síni zlínské radnice například Miroslav Juras ze Zlína. "Bojoval jsem v Jugoslávii, do Zlína jsem přijel až v říjnu, ale nikoho jsme tady neměl, oba bratři padli," řekl ČTK Juras. Medaile dostane podle Sibileva celkem 2000 válečných veteránů v České republice. Při výběru spolupracovala Ruské federace s organizacemi Českého svazu bojovníků za svobodu a Československou obcí legionářskou. "Seznamy jsme pečlivě připravovali několik měsíců," dodal konzul.

Pěstitelé máku a konopí musí nahlásit celníkům oseté plochy

Pěstitelé máku a konopí na ploše větší než 100 metrů čtverečních musejí nyní celníkům podávat hlášení o velikosti ploch těchto plodin a později o sklizeném množství. Povinnost pěstitelům ukládá zákon o návykových látkách. Doposud kontrolovaly pěstitele krajské úřady, od ledna přešla kompetence na celní správy. ČTK o tom informoval mluvčí severočeských celníků Jiří Nejedlý. Části rostlin máku setého a konopí obsahují omamné a psychotropní látky, které mohou být použity k výrobě drog. Zákon o návykových látkách zakazuje pěstovat rostliny konopí (Canabis), které mohou obsahovat více než 0,3 procenta látek ze skupiny tetrahydrokanabinolů (THC). Pokud pěstitelé údaje nenahlásí, mohou dostat od celníků pokutu až do 100.000 korun, podnikatelé až do 500.000 korun. "Nicméně jsme přesvědčeni, že k pokuty nebudeme muset udělovat," uvedl Nejedlý. Ohlašovací povinnost platí pro všechny státy, které se připojily k Jednotné úmluvě o omamných látkách z roku 1961 a k Úmluvě o psychotropních látkách z roku 1971. První dokument podepsala tehdejší ČSSR v roce 1964 a druhý pak v roce 1988. Kontrolou a evidencí psychotropních látek v celosvětovém měřítku je pověřen Mezinárodní úřad pro kontrolu omamných látek při OSN se sídlem ve Vídni.

Brněnské Turistické informační centrum zavedlo prohlídky města

Novinku pro turisty v této sezoně připravilo brněnské Turistické informační centrum (TIC). Od středy zahájilo každotýdenní pravidelné prohlídky města s průvodcem. Budou se konat vždy ve středu v 10:00 a ve 14:00, sraz pro zájemce je u Staré radnice v Radnické ulici u informačního centra, řekla ČTK mluvčí střediska Hana Baldelliová. Minimální počet zájemců, aby byla prohlídka uskutečněna, je pět osob. "Prohlídky po významných památkách a objektech jsou určeny pro turisty i obyvatele Brna, zaměřujeme se však hlavně na žáky brněnských škol," uvedla Baldelliová. Infocentrum proto vydalo i inzerát v Učitelských novinách. Na jeho základě si školy mohou objednat prohlídkovou trasu podle vlastního výběru. TIC má v současné době připraveny čtyři trasy. Hlavní trasa zahrnuje kromě Staré radnice například Zelný trh s barokní kašnou Parnas, Sloup Nejsvětější trojice, katedrálu sv. Petra a Pavla, Denisovy sady, Kapucínskou hrobku, Náměstí Svobody s Morovým sloupem, Kleinův palác, Dům pánů z Lipé a Kostely sv. Jakuba a sv. Tomáše.

Pravidelné prohlídky jsou zatím plánovány do září. V případě zájmu budou pořádány po celý rok. Brněnské Turistické informační centrum vzniklo 1. ledna osamostatněním od Kulturního a informačního centra města Brna. Prezentuje se na internetu na adrese www.ticbrno.cz. Nabízí informace o turistických zajímavostech, zajišťuje ubytování. Pobočky má ve Staré radnici a naproti Hlavnímu vlakovému nádraží, přičemž připravuje další.

Hnízda vzácných výrů v Plzeňském kraji hlídá kamerový systém

Kamerové systémy rozmístili letos už druhým rokem ekologové v Plzeňském kraji do okolí hnízd vzácných výrů velkých. Moderní technika hlídá hnízda před zloději vajec i vandaly, kteří v minulých letech snůšky i ptáčata často kradli, ničili a zabíjeli. Na Plzeňsku, Domažlicku a Tachovsku je 12 výřích hnízdišť, asi na sedmi letos sedí samice na vejcích nebo se už vylíhla mláďata, řekl ČTK Karel Makoň z plzeňské záchranné stanice živočichů. "Letos víme na hnízdech nejméně o 12 vejcích a mláďatech, doufáme, že jich přežije co nejvíce," uvedl ekolog. Podle něj je díky dobré snůšce relativní šance, že se konečně podaří posílit populaci výrů. Větší přírůstky byly na Plzeňsku naposledy před téměř deseti lety, od té doby podle Makoně každoročně přežila jen dvě až tři mláďata. Tak malý počet přitom sotva stačil pokrýt přirozený úhyn starých ptáků. Mladým výrům nehrozí jen divoká prasata, větší dravci i šelmy, ohrožuje je i čistě ptačí choroba malárie, která postihuje nejčastěji právě sovy. Může jim ublížit i chlad a nedostatek potravy, v minulosti uhynula právě odrostlá mláďata například i po srážce s autem či vlakem. Kamerové systémy, které mohli ekologové pořídit díky sponzorskému daru, jsou ukryty v okolí hnízd. Přehledně monitorují prostor obrazově i zvukově. "Poskytují obraz s vysokým rozlišením a kvalitní zvuk, záznam se přenáší až na vzdálenost deset kilometrů a zaznamenává se na DVD," popsal Makoň. V případě, že někdo naruší střežený prostor, posílá systém okamžitě textovou zprávu s upozorněním na mobilní telefony ekologů.

Lesáci ve středních Čechách se chystají na řádění kůrovce

Lesáci ve Středočeském kraji se připravují aktivně na boj s kůrovcem. Jaké je skutečné riziko kůrovcové kalamity pro letošní rok, ovšem nelze zatím odhadnout a zásadní vliv na ně bude mít počasí v následujících dnech a týdnech. ČTK to řekla specialistka krajského inspektorátu Lesů ČR Zdeňka Hajleková. "Víkend byl například velmi teplý a kůrovec se začal rojit. První odchyty jsou dost velké, ale teď se ochladilo a počasí má na vývoj kůrovce ohromný vliv," řekla ČTK. V případě, že by chladné počasí vydrželo během května a června, první generace kůrovce by nebyla podle ní tak silná a škody by nemusely být tak velké. Lesáci již podle ní instalovali lapáky a lapače a musí se tak podchytit rojení kůrovce hned od počátku. Aktuální údaje o množství lapáků a těžbě napadených stromů bude mít ovšem k dispozici až za několik dnů.

Sport

Jaromír Jágr neví, zda mu zlomený malíček dovolí zapojit se znovu do hokejového mistrovství světa ve Vídni. Novinářům po návratu z ošetření v Brně řekl, že i se zraněním určitě zkusí hrát, ale nemůže předvídat, zda to doopravdy půjde. Trenér Vladimír Růžička prohlásil, že ve čtvrtek proti Kazachstánu Jágr ještě určitě nenastoupí. Jágr po zranění v úterním zápasu s Německem odmítl operaci. "To by znamenalo konec," řekl. Prvotní černé myšlenky vystřídalo očekávání, zda se dokáže do turnaje vrátit. "Určitě zkusím, jestli to půjde. Ale nemůžu tady stoprocentně říct, že budu hrát dál," dodal. Speciální dlaha, kterou mu prst dopoledne zafixovali lékaři v Úrazové nemocnici v Brně, by se měla do hokejové rukavice vejít. "To snad nebude problém. Možná to bude nějakou úpravu výstroje potřebovat, ale máme tady šikovné kustody," uvedl třiatřicetiletý útočník.

Sparťanskou radost z mistrovského titulu doprovázejí tradičně i tučné finanční zisky. Ty letošní budou zvlášť vydatné, protože letenský klub si zajistil i přímý postup do základní skupiny fotbalové Ligy mistrů, který znamená pro každého z účastníků ještě před jejím startem příjem přes 113 milionů korun. Sparta sice hrála lukrativní soutěž i v předchozích letech, ale s výjimkou roku 2001 musela o účast bojovat vždy v letních předkolech. Letos ji čeká klidné léto a příprava na zářijový start Ligy mistrů.

Počasí

V noci čekáme proměnlivou oblačnost, místy déšť. Teploty klesnou na 11 až 7 stupňů.

Ve čtvrtek čekáme rovněž velkou oblačnost s deštěm. Teploty vystoupí na 13 až 17 st. C.

04-05-2005