Denní souhrn zpráv Zprávy

28-11-2010

Irsku pomůže i Česko, zaručí se za 6,7 miliardy korun

Na finanční pomoci Irsku se bude podílet i Česko. Zaručí se za celkem 6,7 miliardy korun, které Irům na tři roky půjčí Evropská komise. ČTK a ČT to řekl náměstek ministra financí Tomáš Zídek. V případě, že by Irsko peníze nesplatilo, Česko by celou částku muselo zaplatit do rozpočtu EU. Peníze, které Evropská komise Irsku půjčí, pochází z mechanismu zvaného ESFM. Jeho prostřednictvím může komise na trhu získat až 60 miliard eur, za něž ručí všechny členské státy Evropské unie. ESFM se přitom na pomoci Irsku, která dosáhne 85 miliard eur, bude podílet ze zhruba jedné třetiny. "Česká republika ručí nesplacenou rezervou do evropského rozpočtu a ta výše je odhadována na 6,7 miliardy korun. To znamená, že kdyby do doby ukončení pomoci Irsko nesplatilo to, co mu evropský rozpočet v rámci toho nástroje půjčí, tak by Česká republika musela uhradit do evropského rozpočtu více než dnes o 6,7 miliardy korun," uvedl Tomáš Zídek.

Průzkum SANEP: Odbory před stávkou podporuje více lidí než vládu

Odbory, které hodlají kvůli vládnímu snižování platů ve veřejné sféře stávkovat, se těší větší podpoře veřejnosti než vláda. V internetovém průzkumu společnosti SANEP, jehož výsledky ČTK obdržela, se stanoviskem odborů vyslovilo souhlas 40,8 procenta veřejnosti. S postojem kabinetu Petra Nečase (ODS) a jeho úspornými opatřeními souhlasilo 37,8 procenta dotázaných. Účast v protestech plánovaných na 8. a 15. prosince ale zároveň odmítlo 77 procent dotázaných. Analytici SANEP ale připomněli, že i 16,8 procenta respondentů, kteří svou účast na stávce připustili, by v přepočtu na populaci mohlo znamenat onu masu statisíce stávkujících, o které hovoří organizátoři z Českomoravské komory odborových svazů. Internetový průzkum SANEP byl proveden ve dnech 10. až 17. listopadu na vybrané skupině 8200 dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel ČR ve věku od 18 do 69 let.

Bohuslav Svoboda zval kritiky pražské koalice ODS-ČSSD, ti ale odmítli

Pravděpodobný příští pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) nabídl autorům petice, jež kritizuje vznik koalice ODS a ČSSD v Praze, osobní setkání. Slíbil i účast člena pražské ČSSD Karla Březiny, který byl navržen na funkci radního. Schůzku ale zástupci petičního výboru "Listopadové výzvy pražským zastupitelům" odmítli s tím, že Svoboda ani Březina nejsou relevantní partneři k diskusi. Svobodu vyzvali, aby se vzdal kandidatury na primátorskou funkci. Požádali také o možnost oslovit pražské zastupitele před ustavujícím jednáním zastupitelstva. Důvodem k nabídce schůzky byla podle Svobodova mluvčího Marka Hanče obava z toho, že "autoři petice spíše vyjadřují osobní frustrace z politiky než snahu po změně stylu pražské politiky". Listopadovou výzvu už na internetu podepsalo přes 20.000 lidí. Dokument varuje před tím, že pražská koalice občanských a sociálních demokratů "naznačuje pokračování dosavadních způsobů vládnutí", což prý je v rozporu s touhou po změně, kterou občané vyjádřili v komunálních volbách.

Na jihu Moravy skončily okresní nominace ČSSD, Hašek - Sobotka 4:3

Na jižní Moravě skončily nominace okresních organizací ČSSD na předsedu strany. Jihomoravský hejtman Michal Hašek získal čtyři nominace, lídr strany Bohuslav Sobotka tři. Jako poslední hlasovala znojemská ČSSD, která poměrem hlasů 39 ku osmi podpořila Haška. ČTK to sdělil šéf brněnské ČSSD a poslanec Jeroným Tejc, Hašek nominaci potvrdil. Sjezd sociální demokracie, na kterém budou delegáti vybírat nového předsedu ČSSD, se uskuteční v březnu v Brně. Hašek i Sobotka pocházejí z jižní Moravy, proto se oba ucházejí o podporu tamních okresů. Jihomoravský hejtman a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek prohlásil, že pokud v boji o předsedu ČSSD porazí svého konkurenta a nynějšího šéfa strany Bohuslava Sobotku, pozve jej do stranického vedení. V diskusním pořadu České televize podotkl, že v případě prohry by on sám od Sobotky podobnou nabídku akceptoval.

Milan Štěch: Zákon o fotovoltaice by mohl platit i bez souhlasu Senátu

Nový zákon o zdanění fotovoltaické energie by mohl začít od ledna platit i bez výslovného souhlasu Senátu. Tuto možnost v diskusním pořadu České televize připustil nový předseda Senátu Milan Štěch. Senát by se podle něj zákonem nemusel vůbec zabývat, zároveň by ho ale nevrátil s negativním stanoviskem do sněmovny. Předseda horní komory parlamentu zopakoval, že má k zákonu rozporuplný vztah. Na jedné straně chce prý zabránit zdražení elektřiny pro občany, na druhé straně prý nejsou vyloučeny arbitráže, ve kterých by šlo o miliardy korun. "Já jako zákonodárce a mí kolegové jsme povinni chránit peníze na všech úrovních," řekl Milan Štěch. Na nebezpečí arbitráží a nepřímou retroaktivitu zákona prý upozorňuje legislativní odbor Senátu. Milan Štěch nicméně připustil, že pokud by měl hlasovat dnes, zvedl by ruku pro zákon, aby zabránil zdražení proudu.

Ministr Bárta: Chceme rozšířit mýto, na nižších třídách bude ale ztrátové

Ministr dopravy Vít Bárta je přesvědčen, že se v dohledné době podaří "maximálně plošně" rozšířit mýtný systém z dálnic na všechny silnice první třídy a některé silnice nižších tříd. Zároveň ale v nedělním diskusním pořadu České televize dodal, že systém na krajských silnicích bude mít především regulační funkci, finančně bude ztrátový. "Příjem z toho, že bude mýto na dvojkách a trojkách, není příjem, ten systém bude sankční, bude stát hromadu peněz, a to je zapotřebí si pojmenovat rovnou. Jedničky vydělávají jenom některé, zpoplatnění větší části jedniček bude v zásadě v systému dotováno," řekl Vít Bárta. Naopak kraje, kterým silnice druhé a třetí třídy patří, vidí v rozšíření mýtného možný zdroj peněz pro krajské rozpočty. Krajští hejtmani po rozšíření systému volají i proto, že mají obavy z objíždění zpoplatněných dálničních úseků po lednovém zvýšení mýtných sazeb. "My nepůjdeme do systému, kde by náklady byly vyšší než výnosy," řekl jihomoravský hejtman a předseda asociace krajů Michal Hašek.

Ministra Johna případ Viktora Čecha znepokojil

Za "velmi znepokojující" označil ministr vnitra Radek John (VV) okolnosti odchodu náměstka policejního prezidenta pro službu kriminální policie a vyšetřování Viktora Čecha. V diskusním pořadu televize Prima prohlásil, že Čechovi chce nabídnout místo náměstka přímo na ministerstvu vnitra. Radek John také uvedl, že premiérovi Petru Nečasovi (ODS) už navrhoval určitá jména na osobu nového policejního prezidenta, předseda vlády s nimi ale nesouhlasil. "Není to jen moje věc," reagoval s poukazem na koaliční smlouvu na kritiku exministra vnitra Martina Peciny (ČSSD), že už před časem avizoval odvolání stávajícího policejního šéfa Oldřicha Martinů, ale dosud tak neučinil. Na koaličních jednáních se o odchodu policejního prezidenta "v určitém horizontu" hovořilo. "Nebudu říkat data, ale směr je jasný. Přijde samozřejmě i nový policejní prezident a to, co se stalo s panem náměstkem Čechem, je velmi znepokojující," podotkl Radek John. Policejní prezidium ve středu oznámilo, že Viktor Čech rezignoval na funkci a ke 30. listopadu odchází od policie. Podle médií za jeho odchodem stojí neshody právě se současným prezidentem Martinů, od kterého prý necítil podporu pro své kroky.

Analytici: Za poklesem českých akcií jsou problémy v eurozóně

Za listopadovým poklesem českých akcií, který postihl především akcie ČEZ a Erste Bank, je zřejmě nejistota na trhu způsobená rozpočtovými problémy v některých zemích eurozóny. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Výraznější růst pražské burzy se podle nich nedá čekat ani ve zbytku roku. "Index PX v pátek ztrácel za listopad 2,55 procenta. Praha tak nadále zaostává za vývojem jak v Evropě, tak v USA. Německý DAX i indexy v USA jsou v blízkosti letošních maximálních hodnot, pražská burza se naopak přibližuje svým letošním minimům," řekl ČTK analytik společnosti Fio David Brzek. Brzdou byly podle něj nadále akcie ČEZ, kde jsou stále nejasnosti ohledně přidělování emisních povolenek po roce 2013. Nedařilo se ani Erste Bank, protože ve finančním sektoru se nejvíce projevovala další eskalace napětí kolem předlužených států v Evropě.

Podezřelý z útoku nožem v Ostravě rapuje na webu o noži a násilí

Dva mladiství, kteří jsou podezřelí ze sobotního pobodání tří dětí v Ostravě, prezentovali na internetu své názory na svět prostřednictvím hudebních videí. V rapových textech, v nichž často používají vulgární výrazy, řešili především mezilidské vztahy. ČTK odkazy na videa získala prostřednictvím známých podezřelých mladíků a upozornily na ně také děti z lokality, kde mladíci údajně zaútočili. Na jednom z videí mladík zpívá mimo jiné o noži a zabíjení. Mladíci videa umisťovali na internetové stránky pod přezdívkami, součástí některých videí jsou i fotografie, na nichž jsou údajně oba podezřelí. Právě pod jedním z těchto videí se už v sobotu večer objevil komentář poukazující na skutečnost, že právě tito mladíci napadli tři děti.

Režisér Vondráček dostal v Německu cenu vysídlenců za Zabíjení po česku

Režisér David Vondráček v neděli převzal Cenu Franze Werfela za lidská práva. Za dokument Zabíjení po česku, líčící masakry na Němcích v Československu po skončení druhé světové války, mu ji udělila nadace německých vysídlenců vedená kontroverzní političkou Erikou Steinbachovou. ČTK a České televizi Vondráček přiznal, že dlouho přemýšlel, zda ji má přijmout. Nakonec se tak prý rozhodl i s ohledem na předchozí nositele. "Nechal jsem si i radit od přátel i politologů a historiků a nakonec jsem sám došel k tomu, že když loni tu cenu dostala Herta Müllerová, nositelka Nobelovy ceny, předtím 'maďarský Havel' György Konrad, který sám byl pronásledován nacisty, ... tak kdybych já ji odmítl, tak bych je měl za politicky naivní, hloupé nebo možná užitečné idioty v nějakých hrách, a to oni nejsou," prohlásil sedmačtyřicetiletý rodák z Mariánských Lázní. Stejně jako oni se prý domnívá, že "65 let po válce nikomu neublíží zabývat se problémy vyhnanců a troška té empatie vůči nim snad nikoho nezabije". Dokument Zabíjení po česku měl premiéru v květnu a zachycuje takzvané divoké odsuny Němců od květnového konce války do Postupimské konference v létě 1945, kdy bylo z Československa vysídleno asi 700.000 Němců. Při některých násilnostech, které je provázely, přišly tisíce z nich o život.

Pianistka z Terezína Herzová-Sommerová oslavila 107. narozeniny

Již 107. narozeniny v Londýně oslavila v pátek Alice Herzová-Sommerová, která se před válkou proslavila v Praze jako klavíristka a za války hrála spoluvězňům v Terezíně. Český velvyslanec v Británii Michael Žantovský jí při této příležitosti předal cenu ministerstva kultury Artis Bohemiae Amicis, udělovanou za šíření dobrého jména české kultury ve světě. Vyrůstala v Praze v umělecky založené rodině a mezi její přátele patřil například Franz Kafka a Max Brod. Na klavír začala hrát v pěti letech a jako klavíristka získala mezinárodní renomé. V roce 1943 byla s rodinou transportována do ghetta v Terezíně. Stala se známá jako pianistka z Terezína, když zde odehrála spoluvězňům na 150 koncertů. Nacisté povolovali vězňům hudební a další aktivity v rámci propagandy, kdy se snažili přesvědčit Červený kříž, že je o vězně postaráno. Zpívala i v terezínském nastudování Verdiho Requiem, které mělo více kolem 15 repríz. Její tehdy šestiletý syn Raphael zpíval v dětské opeře Brundibár od Hanse Krásy. Po válce se vrátila do Prahy. V roce 1986 se odstěhovala za synem do Londýna. Je považována za nejstaršího žijícího člověka, který přežil holokaust. V Londýně stále pravidelně hraje - ke klavíru usedá každý den na tři hodiny.

Jan Hřebejk v USA představil svůj film usilující o nominaci na Oscara

Režisér Jan Hřebejk v sobotu večer místního času představil v New Yorku svůj film Kawasakiho růže, který se za Českou republiku uchází o nominaci na Oscara za nejlepší zahraniční film. Ve vyprodaném kině Film Forum, které se zaměřuje na nezávislou či zahraniční produkci, sklidil u diváků úspěch. Zda jej zopakuje i u americké filmové akademie, bude jasné na konci ledna, kdy organizace kandidáty na ocenění vyhlásí. Hřebejkův poslední celovečerní hraný film ve Spojených státech vstoupil do omezené distribuce ve středu a sklidil vesměs pozitivní recenze. Jejich autoři snímek často označovali za přemýšlivý. Podle některých ale film vypořádávající se s dědictvím komunistického útlaku zrazuje překombinovaný scénář. Publikum na sobotní projekci v kině Film Forum, které kromě Američanů v hojném počtu tvořili Češi a Slováci žijící v New Yorku, v každém případě na Hřebejkův snímek reagovalo pozitivně. "Jsem potomkem rodičů, kteří zažili komunismus. Chtěla jsem vědět, co moje rodiče prožili, a nikdy se mi to nepodařilo zjistit. Je to jeden z důvodů, proč jsem sem přišla," řekla Janu Hřebejkovi po projekci jedna divačka.

První dáma rozsvítila na Hradě vánoční strom a zahájila vánoční sbírku

Manželka prezidenta Livia Klausová v neděli rozsvítila na Pražském hradě vánoční strom. Rozzářil se při příležitosti zahájení tradiční vánoční sbírky, kterou pořádá Nadační fond Livie a Václava Klausových. Její výtěžek je určen především dětem z dětských domovů a pěstounských a sociálně slabých rodin. Peníze však nejsou určeny pouze jim. Jsou pro všechny děti a z takových rodin, kde nezbývají peníze například na to, kde se chce víc dětí současně učit hrát na nějaký nástroj nebo chodit do nějakého kroužku, řekla Klausová lidem, kteří přišli rozsvícení stromu na Hrad. Sbírka potrvá až do 9. ledna. Nazdobený několikametrový smrk, který nyní svítí na náměstí sv. Jiří, pochází z lánské obory. Je u něj kasička, kam mohou kolemjdoucí vhazovat peněžité dary. Střeží ji voják Hradní stráže. Cestu na slavnostní událost si navzdory mrazivému počasí našla víc než stovka lidí, mezi nimi i cizinci.

Na největším adventním věnci ČR rozsvítili první svíčku

Na největším adventním věnci v Česku, který byl o první adventní neděli už podruhé instalován ve znojemských Vémyslicích, rozsvítili první svíčku. ČTK to ví od lidí z obce. Místní věnec měří v průměru 13,5 metru. Prvenství Vémysličtí loni po bezmála deseti letech přebrali nedaleké Miroslavi, kde mají adventní věnec s průměrem sedm metrů. Ten už září vánočními světly od počátku minulého týdne. Na mnoha místech Čech i Moravy o víkendu začaly vánoční trhy a rozsvítily se vánoční stromy. Například na brněnském náměstí Svobody sledovaly rozsvícení sedmnáctimetrového vánočního stromu v pátek tisíce lidí. Advent předznamenává příchod Vánoc; v křesťanské tradici se připomíná příchod Ježíše Krista.Pro velkou část Čechů ale znamená advent spíše než dobu ztišení a rozjímání období hektického nakupování vánočních dárků, shánění stromečků a kaprů a předvánočních úklidů.

Muzeum ve Velkých Karlovicích zaplnily historické i novodobé betlémy

Muzeum ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku po pěti letech opět zaplnily betlémy. Výstava, která se otevřela u příležitosti tradičního Kateřinského jarmarku, představuje 38 figurálních betlémů a 17 reliéfů a plastik od soukromých sběratelů a lidových tvůrců. Potrvá do 9. ledna. K vidění jsou betlémy keramické, vlněné, velké zastoupení mají klasické, do lipového dřeva vyřezávané výjevy. Nejstarší a zároveň i nejzajímavější exempláře pocházejí z 19. a počátku 20. století. Některé z nich jsou mechanické - při točení klikou se postavy ve výjevu pohybují. "Je to rarita. Takto se betlémy dříve dělávaly. Dávaly se do krabic, za sklo, do truhlic, věšely se na stěnu," řekla ČTK a Českému rozhlasu kurátorka výstavy Soňa Kollandová. Doplnila, že jejich hodnota se pohybuje od 30.000 do 150.000 korun. Vánoční atmosféru naladí i betlém skříňový, podobný oltáři. Pochází ze současnosti, nicméně od těch historických ho rozlišuje pouze to, že postavy nejsou barevně vymalované. V zadní části umístěný xilofon po otočení klikou rozehraje vánoční melodie.

Schikaneder se prodal za 8,1 mil. Kč, překonal svůj cenový rekord

Nedělní aukce potvrdila stoupající zájem o dílo malíře Jakuba Schikanedera. Ceny za jeho obrazy dosahují milionových výšek teprve pár let. Na Žofíně se prodal jeho obraz Kontemplace z roku 1893 za 8,1 milionu korun, stal se tak nejdražším Schikanederem prodaným v české aukci. Naopak svého kupce nenašel obraz Jindřicha Štýrského z jeho raného období Kompozice (1925), který za nabízel za osm milionů korun. Aukci uspořádala aukční síň Vltavín a Galerie Kodl. Titul nejdražšího Schikanederova díla držel od loňského listopadu obraz Na Zámeckých schodech vydražený na aukci společnosti 1. Art Consulting za 7,5 milionu korun. Ceny jsou uváděny bez aukční přirážky. Dosud nejdražším Štýrského obrazem prodaným v české aukci byl Maldoror, zájemce ho vydražil za 11 milionů korun. Svůj cenový rekord zároveň překročil také Václav Špála. Jeho peřeje na Orlici se prodaly za 4,5 milionu korun z vyvolávací ceny 2,8 milionu korun. Slušného výsledku dosáhl také prodej obrazu Zátiší s košíkem a pohárem od Emila Filly za 4,05 milionu korun (bez přirážky).

Žlutice se dočkaly nové známky s motivem ze vzácného kancionálu

Žlutický kancionál, významnou renesanční památku z roku 1558, připomíná nová známka, kterou vydala Česká pošta. Slavnostně byla v neděli představena v galerii města, které si před 452 roky za 306 kop grošů míšeňských nechalo ručně malovaný zpěvník písní pořídit od Jana Táborského z Klokotské Hory. Známka v hodnotě deset korun znázorňuje motiv z kancionálu, a to narození Páně. ČTK to řekl Petr Brodský z Muzejního spolku Žluticka. Vydání známky inicioval právě Muzejní spolek Žluticka, který už před dvěma roky podal návrh do námětové komise pošty. Ta vybírá, jaké známky se boudu v příštích letech vydávat. Brodský uvedl, že k velké radosti Žlutic byl námět z kancionálu schválen a zařazen do emisního plánu. Vyvrcholila tím série akcí, které muzejníci s městem připravili ke 450. výročí vzniku unikátní památky. "Návrh pro známku vytvořil Zdeněk Ziegler podle iluminace Fabiána Puléře," uvedl Petr Brodský.

Ze sportu:

Cyklokrosař Radomír Šimůnek obsadil druhé místo v nedělním závodu série Superprestige v Gietenu, jenž se jel jako memoriál jeho otce, který zemřel náhle letos v srpnu ve věku 48 let. Závod na zmrzlé trati vůbec nevyšel českému mistru světa Zdeňku Štybarovi, jenž skončil hluboko v poli poražených sedmnáctý.

Dvojnásobná olympijská vítězka Martina Sáblíková skončila v závodu Světového poháru na 1500 metrů v Hamaru osmá. O jednu příčku si tak pohoršila oproti minulému týdnu v Berlíně, kde se zpožděním zahajovala sezonu po žaludečních problémech. Třetí triumf na této trati a celkově již pátý v sezoně si připsala kanadská rychlobruslařka Christine Nesbittová. Specialistka na dlouhé tratě Sáblíková, která na olympiádě ve Vancouveru získala na trati 1500 metrů nečekaný bronz, ztratila na Nesbittovou dvě sekundy a 36 setin. Na stejné trati v divizi B skončila další česká reprezentantka Karolína Erbanová druhá a poprvé v sezoně na 1500 m bodovala.

Bežec na lyžích Lukáš Bauer doběhl v mrazivém Kuusamu devátý na 15 km volně s handicapovým startem. Po výsledcích z pátečního sprintu i sobotní klasické desítky startoval až jako jednatřicátý, ale prodral se do elitní desítky. Závod Světového poháru opět v téměř dvaceti stupních pod nulou i hodnocení celého finského miniturné vyhrál Rus Alexander Legkov. Z bodového přídělu se mohl těšit i další český reprezentant Martin Jakš, jenž udržel svou pozici ze startu a doběhl dvaadvacátý.

Závod Světového poháru skokanů na lyžích vyhrál v Kuusamu Rakušan Andreas Kofler před krajanem Thomasem Morgensternem. Nejlepší z Čechů byl na 17. místě Jakub Janda, bodovali i osmnáctý Roman Koudelka a dvaadvacátý Jan Matura. Úvodní individuální závod sezony měli čeští skokani rozjetý ještě lépe, neboť po prvním kole figurovali Janda i Koudelka v elitní patnáctce. V mrazivém a větrném počasí ale nezopakovali skoky přes 130 metrů a o několik míst si pohoršili. Dva vyrovnané výkony předvedl Matura a udržel se na začátku třetí desítky.

Plavci Tomáš Fučík a Barbora Závadová vylepšili v závěrečný den mistrovství Evropy v krátkém bazénu české rekordy v polohovce. Fučíkovi ale čas 53,99 stačil na stometrové trati jen na sedmé místo, Závadová byla na dlouhé polohovce šestá. Své maximum z dopoledních rozplaveb v Eindhovenu posunula o další sekundu na 4:33,71. Jedinou medailistkou tak zůstala znakařka Simona Baumrtová. Ta si po čtvrtém místu na stovce a bronzu na padesátce vybojovala finálovou účast i na 200 metrů, kde skončila pátá výkonem 2:06,45. Tím potvrdila pozici nejlepší české plavkyně na tomto šampionátu.

Vodní slalomář Vavřinec Hradilek byl v Olomouci vyhlášen podruhé za sebou absolutním vítězem ankety Kanoista a raftař roku uplynulé vodácké sezony. V celkovém hodnocení porazil podle zisku bodů sjezdaře Tomáše Slováka, který z MS ve španělském Sortu přivezl bronz ze sprintu a dvě zlata ze závodů drůžstev. Hradilek se blýskl bronzovou medailí z mistrovství Evropy v Čunovu a stříbrem na mistrovství světa v Tacenu. Mezi slalomáři porazil deblkanoisty Jaroslava Volfa a Ondřeje Štěpánka, trojnásobné vítěze ankety. Třetí byla kajakářka Marie Řihošková.

V Česku bude od nedělního večera silně sněžit

V Česku bude od nedělního večera silně sněžit, meteorologové varují před kalamitou. Do pondělního rána napadne pět až 20 centimetrů mokrého a těžkého sněhu. V pondělí bude sněžení od jihu ustávat, ale v severních oblastech může ještě nasněžit 15 centimetrů a na horách na severu a severovýchodě až 30 centimetrů. V horách se budou tvořit sněhové jazyky. Výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha platí od nedělních 18:00 do pondělních 18:00. Meteorologové doporučují řidičům nevyjíždět, pokud to nebude nutné.

Krátce o pondělním počasí v České republice:

Zataženo s hustým sněžením. Teploty minus 3 až plus 1 stupeň Celsia.

28-11-2010