Denní souhrn zpráv Zprávy

02-04-2010

Kvůli návštěvě prezidentů bude uzavřen Pražský hrad, Obama se setká s řadou politiků

Kvůli návštěvě prezidentů USA a Ruska bude příští týden od středy do pátečního poledne uzavřen celý areál Pražského hradu. Nepřístupné budou zahrady, muzea, galerie a další návštěvní prostory, kam běžně proudí davy turistů. V metropoli přibudou také dopravní omezení, na mnoha místech Prahy bude zakázáno parkování. V okolí Pražského hradu bude platit zákaz zastavení.

Prezidenti Barack Obama a Dmitrij Medveděv na Hradě ve čtvrtek 8. dubna podepíšou pakt o jaderném odzbrojení. Americký prezident Barack Obama by se po příletu do Prahy mohl sejít s prezidentem Václavem Klausem a premiérem Janem Fischerem. Ve čtvrtek večer se setká s vrcholnými politiky 11 států střední a východní Evropy. Účast už dříve potvrdil maďarský premiér Gordon Bajnai. Dorazit by měl polský premiér Donald Tusk i rumunský prezident Traian Basescu. Schůzky v bubenečské rezidenci amerického velvyslance by se mohli zúčastnit i zástupci Slovenska, Bulharska, Slovinska, Chorvatska a tří pobaltských států. Z informací Bílého domu vyplývá, že půjde o politiky z členských zemí Severoatlantické aliance. Obama chce údajně ujistit státníky ze střední a východní Evropy, že rusko-americká dohoda je neohrožuje. Politici z oblasti totiž někdy vnímají snahu Spojených států o nový začátek vztahů s Ruskem jako hrozbu pro vlastní bezpečnost. Obavy týkající se změn přístupu USA se objevily mimo jiné poté, co nová Obamova administrativa zrušila původní plány vytvořit v ČR a Polsku protiraketový štít.

Do české metropole už po amerických týmech dorazily rovněž skupiny ruských expertů, které summit USA-Rusko chystají. S prezidentskou kanceláří doladí o víkendu přílety, odlety, program podpisového ceremoniálu a dalších schůzek, které se čekají mezi středou a pátkem. Obama se do Prahy vrátí po roce, kdy v české metropoli vyzval v projevu k jadernému odzbrojení. Medveděv bude v Praze poprvé.

Paroubek navrhuje vyřešit spor o vládu zrušením ministra pro EU

Předseda sociálních demokratů Jiří Paroubek navrhuje zrušit post ministra pro evropské záležitosti, který nyní zastává Juraj Chmiel (za ODS). Agendu jeho úřadu by podle Paroubka klidně mohlo převzít ministerstvo zahraničí. Ministerstvo životního prostředí pak podle něj může převzít nestraník za ODS. Návrh na řešení personálního obsazení vlády po odchodu ministrů za zelené, který Paroubek představil novinářům, počítá také s tím, že agendu ministra pro lidská práva a menšiny bude spravovat premiér Jan Fischer. Volební lídr ODS Petr Nečas se k nabídce vyjádří až na úterní schůzce s Paroubkem a Fischerem. "Pokud to ODS odmítne, nebudu tomu rozumět," uvedl Paroubek. Podle něj je to nabídka, kterou nelze odmítnout. "Paroubek není schopen držet žádnou dohodu," reagoval volební lídr občanských demokratů Petr Nečas, který poukázal na dohodu ze čtvrtečního večera pokračovat v jednání až po Velikonocích. Předsedovi ČSSD jde podle Nečase především o jeho vlastní prezentaci v médiích. Nečas uvedl, že s ním nebude "handlovat" o politických funkcích.

Premiér zná Paroubkův nový návrh jen z médií, sdělil ČTK vládní mluvčí Roman Prorok. "Premiér předpokládá, že ho Jiří Paroubek předloží na další schůzce po Velikonocích. Do té doby k němu nebude zaujímat stanovisko," doplnil Prorok. Spor vznikl poté, co Fischer pověřil vedením ministerstva životního prostředí po odchodu Jana Dusíka (za SZ) ministra zemědělství Jakuba Šebestu, kterého do vlády nominovali sociální demokraté, a rezignoval ministr pro lidská práva Michael Kocáb (za SZ). Fischer po čtvrtečním jednání podotkl, že Šebestu pověřil řízením dalšího resortu ve chvíli, kdy nebylo jasné, že odejde i Kocáb. Po jeho odchodu se podle Fischera staly požadavky ODS legitimní.

Poslanecký klub ČSSD chce poslední schůzi sněmovny 18. května

Poslanecký klub ČSSD navrhne na nejbližším jednání organizačního výboru sněmovny, aby se její poslední řádná schůze v tomto volebním období konala 18. května. Podle šéfa klubu a místopředsedy sociální demokracie Bohuslava Sobotky chce mít ČSSD ještě možnost pokusit se o přehlasování případných vet prezidenta Václava Klause, především v případě zákona, který vrací mateřskou na její loňskou úroveň. "My se práce nebojíme, nebráníme se jí, ale obávám se, že na Poslaneckou sněmovnu nebude hezký pohled," komentoval návrh sociálních demokratů lídr ODS Petr Nečas. Dodal, že východiskem by bylo nepřenášet takovou schůzi přímým přenosem a vůbec o ní neinformovat. "Nevím, zda je dobré v tomto případě deset dní před volbami spoléhat na racionální chování sněmovny, zda je dobře, aby uprostřed horké kampaně se konala schůze," konstatoval. Připomněl, že konečné rozhodnutí je na organizačním výboru sněmovny.

ČSSD se podle Sobotky už na dubnové schůzi pokusí zvrátit prezidentská veta u dvou zákonů, což pokládá za svou "nejvyšší prioritu". Prvním je veto vůči zákonu o krajském referendu. Sociální demokraté chtějí přehlasovat i veto zákona o dani z přidané hodnoty. Jde o tolik diskutované zdanění některých zaměstnaneckých benefitů, kvůli kterému hrozily dopravní odbory stávkou.

Když nepadne verdikt o misi, ODS by uvažovala o mimořádné schůzi

Pokud sněmovna na dubnové schůzi nerozhodne o posílení českého kontingentu v Afghánistánu, občanští demokraté by uvažovali o svolání mimořádného zasedání dolní komory. ČTK to řekl předseda sněmovního branného výboru Jan Vidím (ODS). Senát už navýšení počtu vojáků schválil. Sněmovna o návrhu jednala na březnové schůzi, ale nerozhodla. Proti jsou ČSSD a KSČM. Návrh je na dubnovou schůzi zařazen. Sněmovní organizační výbor ale podle Vidíma neschválil v souvislosti postojem levice to, aby byl prvním bodem programu. Šéf výboru soudí, že levice se bude snažit o to, aby se na rozhodnutí o posílení mise nedostalo.

Vláda chce do Afghánistánu vyslat dalších 15 vojenských policistů pro výcvik afghánské policie. Až 40 vojáků se dvěma dělostřeleckými radiolokátory Arthur by mělo střežit polskou základnu v provincii Ghazní. Předseda sněmovního zahraničního výboru Jan Hamáček (ČSSD) potvrdil, že sociální demokraté jsou proti předloze. Hamáčkovi vadí hlavně vyslání dělostřeleckých radiolokátorů. "Náklady jsou naprosto nepřiměřené efektu, který by radar mohl mít," soudí. Peníze by bylo podle něho vhodnější použít na posílení rozpočtu českého kontingentu v Lógaru, případně na modernizaci vrtulníků, které se Česko zavázalo do Afghánistánu vyslat.

Práva v Plzni odeslala první návrhy na odebrání titulu Ph.D.

Plzeňská právnická fakulta v pátek kurýrní službou odeslala rektorovi Západočeské univerzity první návrhy na odebrání titulu u držitelů Ph.D. Začíná tak proces odebírání titulů. Rektor zahájí správní řízení po Velikonocích. Do konce dubna také práva pojmenují konkrétní viníky kauzy a univerzitě zřejmě doporučí, aby podala žalobu na ochranu svého dobrého jména a aby rozšířila trestní oznámení. Novinářům to řekli rektor Josef Průša, proděkan práv Petr Bezouška a děkan Jiří Pospíšil. "Vstupujeme do závěrečné fáze, i když její délku lze jen těžko odhadnout," uvedl Průša. Pospíšil ČTK potvrdil, že kolem oběda odeslal prvních šest materiálů, dva z nich jsou ale složitější. Podle Bezoušky komise univerzity původně pojmenovala pochybení u 14 ze 63 držitelů Ph.D. Šest jich bylo nejzávažnějších, ale z těchto šesti dva lidé ještě nedostali diplom. Bezouška novinářům řekl, že v jejich případě fakulta proto nebude podávat návrh, ale oznámí jim, že diplom nebude vydán, jsou nadále studenty a uvede, co musí udělat, aby mohli dostudovat. Pospíšil upřesnil, že i tyto případy odešly k rektorovi. V případě zbylých osmi držitelů Ph.D. požádá vedení práv děkany ostatních tří právnických fakult v ČR, aby jejich experti prostudovali dizertační práce a podali k nim stanoviska. Jména adeptů na ztrátu titulu Ph.D. dosud oficiálně potvrzena nebyla.

Do půlky dubna fakulta vyhodnotí a předá návrhy u absolventů bakalářského studia, do půlky května totéž učiní s absolventy magisterského studia. U zhruba stovky držitelů titulu JUDr. nechá v Brně prozkoumat rigorózní práce programem na odhalování plagiátů. Rektor Josef Průša připustil, že univerzita bude muset řešit, v jakém postavení dotyční po odebrání diplomu budou. V úvahu totiž přichází, že zůstanou studenty ZČU s neukončeným studiem a budou moci složit novou kvalifikační zkoušku, aby titul získali. ZČU pracuje nyní i na sestavení etické komise, k níž by se měly dostat všechny problematické případy.

Akreditační komise obmění třetinu členů, Dvořáková asi zůstane

Třetině členů Akreditační komise (AK) končí v září mandát, současná předsedkyně Vladimíra Dvořáková ale zřejmě své křeslo uhájí i na dalších šest let. Návrh na nové složení komise, který má ČTK k dispozici, předloží ministryně školství Miroslava Kopicová vládě v následujících týdnech. Podle tajemníka komise Jiřího Smrčky je přitom velice pravděpodobné, že kabinet návrhy schválí. Komise je v posledních měsících ostře mediálně sledovaná kvůli aféře na plzeňské právnické fakultě. Činnost AK ale nedávno kritizovali experti z Vysoké školy ekonomické, podle nichž komise obchoduje s udělováním akreditací, a na plzeňském skandálu se tak nepřímo podílela.

Akreditační komise je složena z 21 členů, kteří mají mandát na šest let. Letos se má obměnit sedm z nich. Kromě Dvořákové navrhují úředníci do druhého funkčního období i další tři nynější členy. Nově by měli v komisi zasednout děkan 3.Lékařské fakulty UK Bohuslav Svoboda, Evžen Kočenda z Národohospodářského ústavu Akademie věd a Lubomír Slavíček z brněnské filozofické fakulty. Dvořáková už dříve avizovala, že komise se nyní zaměří hlavně na nejrůznější regionální pobočky vysokých škol, kde se dá studovat dálkově. Více se chtějí věnovat také celoživotnímu vzdělávání a tomu, za jakých podmínek mohou studenti přecházet na bakalářské formy studia.

Válečný hrob leží přímo pod památníkem v Brně

Vojáci Rudé armády jsou skutečně pochováni přímo pod památníkem v Brně-Králově Poli. Ukázaly to studie zpracované pro magistrát, jejichž kopie získal server www.ct24.cz/brno. Primátorův náměstek Martin Ander (SZ) ČTK řekl, že studie dostal na stůl v pátek. Podle něj je pravděpodobné, že hroby leží přímo pod památníkem, i když tuto interpretaci fyzikálních měření budou muset ještě potvrdit odborníci. O poloze hrobů se dřív pochybovalo, jiné fyzikální měření je umístilo na hranici památníku zčásti do místa, kde lidé venčí psy. Podle Andera si magistrát nechal zpracovat dva posudky od dvou různých firem. Výsledky obou jsou podobné, a to že hrob leží před pomníkem pod záhony, které pohřebiště symbolizují. Další pravděpodobně leží těsně za pomníkem. "Jsem rád, že se rozptýlily obavy o to, zda tam hrob vůbec je," dodal. Magistrát nyní chystá dvě úpravy prostranství. Z žulového pomníku ležícího v centru pietního místa má zmizet kontroverzní symbol srpu a kladiva. Rudou armádu na pomníku bude zobrazovat nejspíš jen prostá rudá hvězda, jíž doporučil i Vojenský historický ústav. Na projektu přeměny pomníku nyní na zakázku radnice pracuje firma. Podle Andera není vyloučeno, že se chystaná úprava spojí s další změnou, a sice úpravou celého pietního místa. Městští radní s ní počítají, aby tak památník oddělili od sousedního parku a zdůraznili jeho pietu.

České dráhy a Grandi Stazioni odmítají přesun narkomanů k nádraží

České dráhy a společnost Grandi Stazioni ve vyjádření pro ČTK ostře odmítly přesun pražských narkomanů do parku u Hlavního nádraží, kterého se snaží docílit městská policie Prahy 1. Obě firmy považují nápad městské policie za maření svých plánů na obnovu stanice a jejího okolí. "My to považujeme za naprosto nepřijatelné a odmítáme to. Nás cíl je přesně opačný, tedy dostat tyto lidi co nejdál od nádraží," řekl ČTK Martin Hamšík, mluvčí Grandi Stazioni. Firma do rekonstrukce budovy investuje miliardu korun a bude nádraží po 30 let spravovat jako obchodní centrum. Plány policie tak mohou hatit její investiční záměr. Vedle obnovy nádraží firma rovněž počítá s revitalizací přilehlého parku, který prý nyní pro zákazníky působí spíše jako bariéra. Grandi Stazioni se chce proto obrátit na radnici Prahy 1, aby své plány s drogově závislými přehodnotila. To již učinily České dráhy. "Určitě není vhodné vystavovat turisty z Berlína, Vídně, Curychu a dalších koutů Evropy hned po příjezdu setkání s drogově závislými," uvedl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský a připomněl, že od prosince jezdí všechny mezinárodní vlaky právě na Hlavní nádraží.

Jak v pátek napsal deník Mladá fronta Dnes, strážníci akci spustili ve čtvrtek rozdáváním dopisů narkomanům. Vzkaz drogově závislé vyzývá, aby se přesunuli k nádraží. "Ne ovšem do parku k Hlavnímu nádraží, ale do části parku u Hlavního nádraží, kterou jsme k tomu vybrali," upřesnil pro ČTK šéf strážníků z Prahy 1 Miroslav Stejskal. Drogově závislí zde sice nemají žádné zázemí, městská policie už se ale prý dohodla s terénními pracovníky, kteří sem budou zacházet. Pokud se sem narkomani nepřesunou dobrovolně, strážníci podle Stejskala tlak po deseti dnech "zintenzivní".

Protikorupční policie odložila kauzu loterijního zákona

Protikorupční policie v minulých dnech odložila kauzu, v níž někteří politici čelili podezření, že byli ochotni přijmout peníze za to, že se pokusí změkčit novelu loterijního zákona. ČTK to řekla mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová. Státní zástupce podle ní odložení případu akceptoval. S kauzou přišel loni v září deník Mladá fronta Dnes. Představitelé některých stran byli podle deníku při diskusi s reportérem vydávajícím se za majitele heren ochotni za peníze slíbit, že se pokusí změnit novelu zákona o loteriích ve prospěch svého sponzora. Podezření se mimo jiné týkalo poslance KSČM Jiřího Dolejše a jeho stranického kolegy Čeňka Miloty. V jejich případě policie podle informací ČTK sice zahájila úkony trestního řízení s podezřením na spáchání trestného činu přijímání úplatku, obvinění ale nakonec nepadla. Dolejšovi by přitom v takovém případě hrozilo až 12 let vězení. "V případě dvou lidí nebyly zjištěny takové informace, které by vedly k zahájení trestního stíhání. Bylo to odloženo s tím, že se nejedná o podezření z trestného činu," uvedla Zenklová.

Dolejš i Milota v souvislosti s kauzou rezignovali na funkce místopředsedů KSČM. Kvůli kauze rezignoval i generální sekretář KDU-ČSL Jiří Stodůlka. Vstřícně se k nabídce podle MfD zachoval také poslanec TOP 09 Ladislav Šustr. Ten později kromě složení mandátu ohlásil, že nebude ani na kandidátce TOP 09, kde původně pro sněmovní volby figuroval. V jejich případě však policie ani nezahájila trestní řízení. "U dalších dvou lidí nebyly shledány důvody pro zahájení úkonů trestního řízení," řekla Zenklová.

Při odhalení sochy Tomáše Bati ve Zlíně zasáhla policie

Při odhalení sochy Tomáše Bati ve Zlíně v pátek odpoledne zasáhla policie. Ceremoniál narušil jeden z občanů, když chtěl veřejnosti přečíst vzkaz rodiny Jana Antonína Bati. Předem se ovšem nedohodl s organizátory akce a ani na jejich výzvy k opuštění řečnického místa nijak nereagoval. Policie nakonec muže nechala na místě a ceremoniál se podařilo dokončit.

Postava Tomáše Bati doplnila sochu jeho nevlastního bratra Jana Antonína, která byla odhalena před třemi lety v Univerzitní parku. Obě sochy z bronzu stojí na jediném podstavci. Hlavní nositelé myšlenky společného sousoší Tomáše a Jana Antonína chtěli obě postavy odhalit společně již před třemi lety, kvůli neshodám mezi oběma rodinnými větvemi ale nakonec odhalili podobiznu pouze Jana Antonína Bati s tím, že později památník doplní i postava Tomáše Bati. Autorem obou soch je zlínský akademický sochař Radim Hanke. "Je to krásný pocit. Jsem hlavně rád, že se to podařilo. Předtím to bylo torzo s jednou figurou," sdělil ČTK a Českému rozhlasu sochař.

Velikonoce stráví v ČR 270.000 turistů, stejně jako loni

Velikonoční svátky jako první vrchol turistické sezony stráví v České republice zhruba 270.000 zahraničních turistů, většina přitom zamíří do Prahy. Čísla jsou podobná loňsku, vyplývá z průzkumu Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA). "Turisté najíždějí do českých zemí již od zeleného čtvrtka a zdrží se až do pondělí. V mnoha zemích, například v Německu či v katolické jižní Evropě, je totiž státním svátkem i pátek, na rozdíl od České republiky," uvedl mluvčí asociace Tomio Okamura. "Během letošních Velikonoc hlásí většina hotelů v Praze a okolí téměř naplněné kapacity, a to i navzdory tomu, že k 1. dubnu začíná sezona a v souladu s tím dochází ke zvyšování cen z mimosezonních na sezonní," řekl Tomáš Nezdara z ubytovacího portálu Hotel.cz. Podle odhadu analytické společnosti Mag Consulting utratí zahraniční turisté o Velikonocích v České republice zhruba tři miliardy korun, což je stejně jako loni. To odpovídá očekávání provozovatelů portálu Hotel.cz, podle kterých budou ceny ubytování letos stagnovat. Podle šéfa Magu Jaromíra Beránka však stagnace není pro podnikatele nijak dobrá zpráva, neboť v loňském roce se turistické útraty propadly meziročně o 15 procent na dlouhodobé minimum. "Stále se v cestovním ruchu výrazně šetří," řekl Beránek.

Školy učily zdravé děti jako mentálně postižené, hrozí jim zánik

Až 34 zvláštních škol vzdělávalo zdravé děti podle programu pro lehce mentálně postižené. Na tuto speciální výuku školy pobíraly i dotace. Novinářům to sdělili zástupci České školní inspekce s tím, že těmto školám hrozí pokuta a možná i zánik. Celkem se to týkalo 110 dětí, více než čtvrtina z nich byly děti romské. Česko je přitom dlouhodobě mezinárodně kritizováno za vysoký počet Romů v praktických, dříve zvláštních školách. "Jedná se o hrubé porušení školského zákona," uvedla ke zjištění inspekce její ředitelka Olga Hofmannová. Klasická základní škola dostává na žáka necelých 41.000 korun, pokud je však dítě postižené a je vzděláváno podle speciálního programu, zvyšuje se tato částka nejméně o 50 procent. Školy tak neoprávněně dostaly od státu nejméně 2,25 milionu korun.

Pochybnosti o oprávněném zařazení do speciálních tříd mají navíc inspektoři u dalších 173 žáků. Názvy konkrétních škol nechce zatím inspekce zveřejňovat, nejvíc je jich prý ze Středočeského kraje. Školy dostaly lhůtu, dokdy musejí zjištěná pochybení vysvětlit nebo napravit. Pokud tak neučiní, hrozí jim buď pokuta, nebo výmaz z rejstříku škol.

Dárcovským SMS je šest let, vynesly už přes 293 milionů korun

Dárcovské textové zprávy z mobilních telefonů, zkráceně DMS, slaví o Velikonocích výročí. Poprvé začaly být využívány právě na tyto svátky v roce 2004. Šlo tehdy o charitativní sbírku Pomozte dětem, která je známa spíše jako kuře. Na charitativní účely přinesly DMS za dobu své existence už přes 293 milionů korun. ČTK to oznámila mluvčí Fóra dárců Klára Šplíchalová. "Vzhledem k tomu, že od začátku jejich existence již bylo zasláno více než 10,8 milionu DMS, dá se říci, že ji prakticky zaslal každý obyvatel České republiky," řekla Šplíchalová. Vůbec nejúspěšnější akcí v historii DMS byla Nadace Adra DMS ASIE, která byla určena na pomoc obětem cunami. Přišlo na ni více než 1,5 milionu DMS. V minulém roce největší úspěch sklidily DMS na pomoc obětem květnových a červnových povodní POVODNE09. Přišlo tehdy přes 600.000 DMS. Druhá nejúspěšnější byla loni tradiční akce Pomozte dětem. Na její konto lidé poslali přes 258.000 DMS. Letos lidi nejvíce oslovily DMS na pomoc obětem zemětřesení na Haiti. Do konce března se na ně poslalo přes 600.000 DMS v celkové hodnotě 16,6 milionu korun.

Cenu Kristián na Febiofestu za nejlepší film získal Protektor

Cenu české kritiky Kristián za nejlepší celovečerní tuzemský film na 17. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Febiofest získal snímek Protektor režiséra Marka Najbrta. Cenu za animovanou tvorbu dostal Jiří Barta za film Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny, nejlepším dokumentem kritici zvolili Vítejte v KLDR od Lindy Jablonské. Anticenu pro nejhorší český film roku obdržel Tomáš Vorel za snímek Ulovit miliardáře. "O ceně za nejlepší celovečerní tuzemský film rozhodly tři hlasy, o které měl méně film Tomáše Mašína Tři sezóny v pekle," uvedl mluvčí Febiofestu Pavel Sladký.

Přehlídka Febiofest od 25. března nabídla 438 představení 184 filmů z 57 zemí. Už před oficiálním zahájením Febiofestu byla v multikině CineStar Anděl otevřena výstava fotografií nazvaná Roman Polanski - herec a režisér. Během dubna se festival rozjede mimo Prahu a zaplní kina v Hradci Králové, Pardubicích, Liberci, Brně, Olomouci a Ostravě. Samostatně se Febiofest uskuteční v osmi slovenských městech.

Druhá Havlova divadelní hra se dočkala korejského překladu

V pořadí druhá divadelní hra bývalého českého prezidenta Václava Havla se dočkala svého korejského překladu. Po Audienci si tak zájemci o českou dramatickou tvorbu mohou přečíst i zatím poslední Havlovu hru Odcházení. ČTK o tom informovalo české velvyslanectví v korejské metropoli Soulu. U příležitosti hostování Divadla Archa v Soulu, kde je v původním obsazení a kulisách na programu od pátku do neděle tři představení Odcházení v češtině s korejskými titulky, vydalo soulské kulturní centrum LG Arts Center text nejnovější hry Václava Havla také knižně. Korejské Odcházení je prvním knižním vydáním verze této divadelní hry, tak jak ji autor upravil pro Divadlo Archa. Hru do korejštiny přeložil divadelní režisér a dramatik Šin Ho, který je absolventem pražské DAMU. Do korejštiny už například převedl libreto muzikálu Dracula, který byl prvním z desítky českých muzikálů, jenž pronikl do korejských divadel. Kromě Havlových dvou her vyšly v korejštině ještě jeho soubor esejů Letní přemítání, dále Dopisy Olze a původní studie o Václavu Havlovi z pera profesora Pak Jong-šina.

Počasí v České republice

Sobota bude polojasná až slunečná, na západě a severozápadě místy slabý déšť. Teploty 11 až 15 stupňů Celsia, na horách bude kolem 6 stupňů.

02-04-2010