Denní souhrn zpráv Zprávy

16-03-2010

Prezident Klaus: Americké obchodní komoře nejde o boj s korupcí, ale o zisk

Prezident Václav Klaus kritizoval snahu americké obchodní komory v ČR o protikorupční opatření. Americkým firmám podle něj nejde o boj proti korupci, ale o vlastní zisky. Klaus to řekl v diskusi s účastníky žofínského fóra. "Hodnotím ji s minusovým znaménkem. Tito lidé, těm nejde o protikorupční prostředí. Těm jde o zisky pro své firmy a prokázali to za 20 let existence této komory u nás dostatečně," reagoval Klaus na dotaz, co si myslí o iniciativě americké obchodní komory v ČR. Komora zastřešuje téměř 500 firem včetně gigantů jako Microsoft, Philip Morris či IBM. Hospodářské noviny minulý týden napsaly, že dává dohromady speciální tým, který v rámci boje proti korupci připraví ještě před květnovými sněmovními volbami radikální novelu zákona o veřejných zakázkách. Česká ekonomika začne podle prezidenta růst i bez výslovného boje státu s krizí, která už stejně odeznívá. Neměňme parametry, vzkázal před volbami prezident do Poslanecké sněmovny z jubilejního 100. žofínského fóra. Je podle něj třeba věnovat se veřejným financím a vymanění se z dluhové pasti. Regulační kroky státu proti krizi by byly podle prezidenta kontraproduktivní. Kdyby v Poslanecké sněmovně po květnových volbách zasedlo několik desítek zástupců nových stran, mohlo by to podle Klause "neskutečným a netušeným" způsobem změnit českou politickou mapu. Prezident si myslí, že dvě nejsilnější strany, jimiž jsou podle předvolebních průzkumů dlouhodobě ČSSD a ODS, získají v květnu dohromady výrazně méně parlamentních křesel než v předchozích volbách. Úbytek podle něj bude v kategorii desítek, ne jednotek poslanců.

Poslanci přerušili jednání o poplatcích, zrušeny do voleb nebudou

Sněmovna přerušila jednání o návrhu ČSSD na zrušení poplatků ve zdravotnictví ve druhém čtení. Sociální demokraté říkají, že verdikt nakonec vynesou voliči při květnových volbách do sněmovny. Po nich hodlají podat předlohu opět. Poslanci měli probírat i obdobný návrh KSČM na rušení plateb, už se něj ale nedostalo. Sněmovna v minulosti zrušení poplatků schválila. Levice ale nikdy nenašla většinu 101 poslanců na přehlasování senátního veta a stejné by to bylo i nyní. Pokud by vyhrála koalice ODS a TOP 09, poplatky budou zachovány, možná valorizovány a budou se platit i některé zákroky, uvedl Rath. Předvolební průzkumy ale favorizují ČSSD, která by podle nich měla s KSČM ve sněmovně nadpoloviční většinu hlasů. V nejdelší řeči poplatky obhajoval Boris Šťastný (ODS). Připomněl mimo jiné, že nejsou v rozporu s ústavou a jde o ryze politické rozhodnutí. Spoluúčast je citlivá, platby nepředstavují zátěž pro pacienty, chronicky nemocné pacienty chrání limit a je více peněz na léčbu vážných nemocí, řekl Šťastný. Podotkl, že pro vyšší spoluúčast se v minulosti vyslovil i Rath. Šťastný vypočítal řadu pokusů o zavedení různých plateb ve zdravotnictví od 90. let. Zmínil se v této souvislosti i o plánech bývalých ministrů zdravotnictví za ČSSD Jozefa Kubinyiho a Marie Součkové. V debatě vystoupilo několik dalších poslanců. Debatu ukončila předsedající Miroslava Němcová (ODS), když přerušila jednání sněmovny do středečního rána. Kdy se poslanci opět dostanou k jednání o poplatcích, není jasné. Je možné, že do voleb už to vůbec nebude.

ČSSD chce podle Ratha výrazně omezit počet zdravotních pojišťoven

Sociální demokracie plánuje po volbách výrazné snížení počtu zdravotních pojišťoven, oznámil středočeský hejtman, poslanec ČSSD a někdejší ministr zdravotnictví David Rath. Pojišťovny, které se zrušení vyhnou, by měly být postaveny na veřejnoprávním a neziskovém principu. V Česku je nyní kromě Všeobecné zdravotní pojišťovny dalších osm zaměstnaneckých a oborových pojišťoven. "Máme jasně v plánu na chodu zdravotních pojišťoven, na jejich budovách, na jejich autech, na kancelářích, na jejich úřednících ušetřit čtyři až pět miliard ročně. Je to ambiciózní plán a bez redukce počtu pojišťoven nepůjde zrealizovat," uvedl Rath. Pojišťoven by podle něj ČSSD chtěla "mít co nejméně". Zdravotnictvím proteče ročně kolem 240 miliard. Úspora až čtyř miliard na chodu zdravotních pojišťoven je jedním z bodů návrhu ČSSD na snížení schodku, návrh strana prezentovala v sobotu v Teplicích. Slova o redukci počtu pojišťoven dosud tak výrazně nezazněla. ČSSD především kritizovala záměr konkurenční ODS pojišťovny privatizovat. "Naštěstí díky zkrácenému mandátu vlády Mirka Topolánka (ODS) a tomu, že ztratili v Poslanecké sněmovně většinu, na realizaci tohoto plánu nedošlo," poznamenal Rath.

Poslanci zamítli návrh na zrušení elektronických vinět

Řidiči budou s nejvyšší pravděpodobností od příštího roku používat místo dosavadních dálničních známek elektronické viněty. Poslanci odmítli návrh na vypuštění vinět ze zákona o pozemních komunikacích. Pod návrhem na jejich zrušení jsou podepsaní poslanci ČSSD, KSČM i jeden poslanec ODS, které spojuje členství ve sněmovním kontrolním výboru. Ten se problematikou elektronických vinět zabýval a dospěl k závěru, že jsou neefektivní, nehospodárné a neúčelné. Zavedení vinět schválila sněmovna loni v červnu, ačkoli její hospodářský výbor doporučil tento návrh z novely vyřadit. Senát je také navrhl vyřadit, ale poslanci ho přehlasovali. Návrh dotyčné novely sněmovně předložili v srpnu 2008 předseda hospodářského výboru Oldřich Vojíř (ODS), jeho stranický kolega Pavel Suchánek a místopředseda sněmovny Jan Kasal (KDU-ČSL). Novela současně od letošního roku zavedla mýtné i pro auta nad 3,5 tuny. Návrh uvedl poslanec ODS a místopředseda kontrolního výboru Libor Ježek a nešetřil přitom kritikou. Vinětu nazval ďábelskou krabičkou firmy Kapsch. Obvinil současnou vládu, která s návrhem nesouhlasí, že nechce snižovat korupci ani zadlužení ČR. Jak řekl, pokud by celý projekt prošel protikorupčním auditem, ukázalo by se vysoké riziko korupce na ministerstvu dopravy. Prohlásil také, že schválená podoba elektronických vinět je nejhorší a pro stát nejméně výhodná. Její dopady na státní rozpočet odhadl na ztrátu alespoň 12 miliard korun. Některé technologie by podle něj bylo možné pořídit až dvanáctkrát levněji. Středočeský hejtman David Rath (ČSSD) zase tvrdil, že celý systém vinět bude sloužit ke sledování lidí. Z jeho slov vyplynulo, že podobný systém nemají ani v Rakousku, kde firma Kapsch sídlí. "Budeme pokusným králíkem tohoto systému," prohlásil Rath. Varoval také, že kartu, která má být přenosná, si bude půjčovat "půlka partají v paneláku", a celý systém se stane neefektivním.

Kyjev podle tisku soupeří s Prahou o místo podpisu nové smlouvy

Kyjev se stává soupeřem Prahy při volbě místa, kde má být podepsána nová rusko-americká odzbrojovací smlouva. Oznámil to ruský list Kommersant. Kandidaturu Kyjeva dnes podpořil i šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Oficiální návrh podle listu učinil nový ukrajinský prezident Viktor Janukovyč při jednání se svým ruským protějškem Dmitrijem Medveděvem ještě během návštěvy Moskvy 5. března. "Pokud jde o Rusko, rádo by dohodu o strategických útočných zbraní podepsalo v Kyjevě," prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov po dnešním jednání se svým ukrajinským protějškem Kosťantynem Hryščenkem. Lavrov nicméně připustil, že výběr vhodného místa a času náleží oběma prezidentům, Medveděvovi a Baracku Obamovi. Podle Kommersantu i Praha velice stojí o to, aby se stala místem, kde prezidenti Medveděv a Barack Obama smlouvu podepíší. Právě v české metropoli totiž Obama loni v dubnu ohlásil iniciativu usilovat o svět bez jaderných zbraní. Kyjev však může argumentovat i tím, že Ukrajina se po rozpadu Sovětského svazu dobrovolně zřekla svého jaderného arzenálu, tehdy třetího největšího na světě. Tento fakt připomněl i Lavrov. Nová smlouva má nahradit smlouvu o omezení stavu strategických zbraní (START) z roku 1991, jejíž platnost vypršela v prosinci. Smlouva stanovila limitní počty jaderných hlavic a jejich nosičů v Rusku a ve Spojených státech. Rozhovory původně měly být do prosince dokončeny, ale termín dohody se opakovaně oddaloval, i kvůli sporům o americkou protiraketovou obranu. Loni v červenci se Obama a Medveděv předběžně dohodli, že sníží počet jaderných hlavic na nosičích na 1500 až 1675 kusů na každé straně a počet nosičů na 500 až 1100.

EU chce po členských zemích 346,5 mil.eur za chybné subvence

Evropská unie nařídila vládám členských zemí, aby vrátily celkem 346,5 milionu eur (8,8 miliardy Kč) ze zemědělských dotací, které dostaly za poslední dekádu neprávem. Přes třetinu z toho má vrátit Řecko, uvedla Evropská komise. Podle zprávy agentury AFP se požadavek České republiky netýká. Po Řecku požaduje komise zpět 132,4 milionu eur kvůli přetrvávajícím nedostatkům ve výkazech o produkci bavlny, olivového oleje, ovoce a zeleniny. Týká se to i rozvoji venkova. Komise chce peníze zpět od 20 z 27 členských států. Mezi státy s nejvyššími nezaslouženými výhodami figuruje i Polsko, které musí vrátit 92 milionů eur. Následují Španělsko se 49 miliony eur a Británie s Nizozemskem po 18 milionech. Komise uvádí, že se chybné platby objevily v celé řadě oblastí od pěstování ovoce a zeleniny přes produkci suchého krmiva po chybné refundace za export.

Janota: Schodek pro rok 2011 nebude vyšší než 4,8 procenta HDP

Pokud bude současný český ministr financí Eduard Janota sestavovat i rozpočet pro příští rok, za žádných okolností nepředloží vyšší schodek veřejných financí než 4,8 procenta hrubého domácího produktu. Novinářům to řekl během jednání unijních ministrů financí v Bruselu. Podle něj by varováním pro české politiky mělo být Řecko, které se kvůli vysokým dluhům ocitlo na pokraji bankrotu. Janota by pro rok 2011 škrtal výdaje rovnoměrně s navyšováním příjmů, aby byl takový rozpočet průchozí. Osobně by ale raději výrazně zasahoval do výdajů, uvedl. Janota se nicméně v tomto případě hodlá striktně držet takzvaného Konvergenčního programu, který vláda před nedávnem poslala do Bruselu. Zavázala se v něm právě k tomu, že v roce 2011 schodek veřejných financí nepřekročí 4,8 procenta HDP.

Kovářová navrhla výživné mezi devíti a 24 procenty z platu

Výživné na jedno dítě by se mohlo od poloviny příštího roku pohybovat mezi devíti až 24 procenty z platu rodiče. Plánuje to ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová, která novinářům představila předběžné tabulky určující výši alimentů. Ministerstvo rozdělilo děti do pěti kategorií podle věku a navrhlo pro ně procentuální rozpětí, podle kterého by se soudci mohli řídit při vypočítávání výživného. Úřad nyní zašle svůj návrh soudům a dalším institucím, aby mohly vyjádřit své připomínky. Kovářová upozornila, že se navrhovaná procenta z platu, která by měl platit rodič, jenž nemá potomka ve své péči, mohou ještě změnit. Úřad při vypočítávání výše alimentů přihlížel zejména k údajům o průměrných nákladech na dítě, které zveřejnil Český statistický úřad. Data jsou však z roku 2003, a ministryně proto předpokládá, že současné potřeby dětí budou vyšší. Výživné nemá být podle ministryně omezeno žádnou minimální ani maximální hranicí. Rodiče by pak měli mít možnost dovolání k Nejvyššímu soudu, pokud by s vyměřenými alimenty nesouhlasili.

Žádosti o vrácení pojistného vzalo zpět jen 158 firem ze 7000

Firmy a obce, které po státu vymáhají kvůli v chybě v zákonu peníze zaplacené státu v první polovině roku 2007 na sociálním zabezpečení zaměstnanců, nevzaly ani po únorovém rozhodnutí Nejvyššího správního soudu (NSS) a přes výzvy ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) své žádosti o vrácení peněz zpět. Podle sdělení, které poskytla Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ), tak z více než 7000 subjektů učinilo pouze 158. Nejvíce, 50 subjektů, stáhlo svou žádost na oblastním pracovišti ČSSZ v Hradci Králové. Jejich hodnota činila 127,239 milionu. V Praze vzalo své žádosti zpět jen devět subjektů. Jejich hodnota zde ovšem činila 5,276 miliardy. I nadále od státu požadují vrácení peněz zpět tisíce firem. Vlnu žádostí o vrácení peněz vyvolal verdikt Krajského soudu v Ústí nad Labem z konce loňského roku. Rozhodl ve sporu o pojistném mezi státem a českolipskou firmou Ježek software. Firma si totiž všimla, že ze zákona o pojistném na sociální zabezpečení vypadla na konci roku 2006 pasáž o vyměřovacím základu firem a organizací. Odmítla proto zaplatit a vyhrála i následný soudní spor. Stát se ovšem odvolal k NSS. Dal mu zapravdu, protože vyměřovací základ firem a organizací lze odvodit od vyměřovacích základů zaměstnanců. Spor se tak vrátil k liberecké pobočce Krajského soudu v Ústí nad Labem. Nejenom ona, ale i další soudy by měly při svém dalším rozhodování v této záležitosti vzít v potaz rozhodnutí NSS.

Nejvyšší soud odmítl dovolání Vaškůje v kauze daňových úniků

Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání podnikatele Romana Vaškůje. Trest 7,5 roku vězení za daňové úniky tak definitivně platí. Vaškůj v dovolání žádal zproštění obžaloby. O odmítnutí dovolání informoval mluvčí soudu Petr Knötig. Další podrobnosti nezveřejnil, protože soud zatím nedoručil odůvodnění účastníkům řízení. Nejvyšší soud se dovoláním zabýval od listopadu. Podle serveru iDnes.cz je Vaškůj na útěku a do vězení dosud nenastoupil. Trest 7,5 roku vězení potvrdil zlínskému podnikateli loni v květnu odvolací Vrchní soud v Olomouci. Vaškůj údajně krátil daně při obchodování s palivy. Podle rozsudku musí také zaplatit dvoumilionovou pokutu a nesmí pět let působit ve vedení obchodních společností. Vaškůj podle obžaloby poškodil stát o více než půl miliardy korun. Vaškůj figuroval i v bývalé korupční aféře expředsedy lidovců Jiřího Čunka. Přerovský okresní soud letos rozhodl, že se Vaškůj spolu s Petrem Šmiřákem pokusil uplatit Marcelu Urbanovou, někdejší Čunkovu sekretářku a klíčovou svědkyni v kauze. V případě Vaškůje soud pouze vynesl verdikt o vině a neuložil mu žádný další trest.

Jednání soudu o žalobě Řápkové na ZČU odvoláno kvůli podjatosti

Krajský soud v Plzni odvolal středeční jednání o žalobě primátorky Chomutova Ivany Řápkové (ODS) proti Západočeské univerzitě v Plzni (ZČU). Důvodem je vznesená námitka proti podjatosti soudců, která se musí nejprve vyřešit. Teprve poté, zhruba do měsíce, bude stanoven nový termín jednání. ČTK to řekla místopředsedkyně soudu pro občanskoprávní úsek Eva Vydrová. Neuvedla, která ze stran námitku podala. Spor Řápkové s univerzitou se vede jako občanskoprávní. Primátorka školu zažalovala loni v listopadu za výroky zpochybňující její studium na plzeňských právech. Po škole žádá omluvu a také milion korun. Spor Řápkové se ZČU je první, který se dostává před soud v souvislosti se skandály na plzeňských právech. Vydrová potvrdila, že na plzeňském krajském soudu je ještě druhá občanskoprávní žaloba na ZČU a to ze strany bývalého předsedy akademického senátu plzeňských práv Daniela Teleckého, který je zastáncem bývalého vedení a veřejně se mnohokrát postavil za exproděkana Milana Kindla, jenž bývá označován za hlavního aktéra skandálů na plzeňských právech.

Karlovy Vary uzavřou smlouvu o právní pomoci s Milanem Kindlem

Město Karlovy Vary uzavře smlouvu o právní pomoci s advokátem a bývalým proděkanem na plzeňské právnické fakultě Milanem Kindlem. Jeho služby využije radnice v jediné věci, a to v potvrzení přechodu likvidovaného Podniku bytového hospodářství Karlovy Vary na město. Kindl je jedním z hlavních aktérů skandálu na plzeňské právnické fakultě, kde se opisovaly diplomové práce a studovalo se v rekordně krátkých časech. Dohodu o uzavření smlouvy schválila rada města, informoval mluvčí magistrátu Jan Kopál. Uzavření smlouvy s Kindlem vyvolalo v radě města podle Kopála bouřlivou debatu. Poznamenal, že primátor navrhl vyřadit tento bod z programu jednání a doplnit. Rada města jako celek se ale rozhodla uzavření smlouvy schválit. "Kindl bude řešit složitý právní případ polistopadového přechodu majetku daný vývojem legislativy v 90. letech. Jedná se o majetek v řádu desítek až stovek milionů korun," dodal mluvčí.

Pražské Allegro znovu obhájilo jednu michelinskou hvězdičku

Pražská restaurace Allegro v hotelu Four Seasons už podruhé obhájila jednu hvězdičku v prestižním francouzském gastronomickém průvodci Michelin. ČTK o tom dnes informoval mluvčí české odbočky Michelinu Daniel Cahel. Allegro bylo v březnu 2008 přitom oceněno jako první restaurace ve střední a východní Evropě. V české metropoli tak lze najít jedinou restauraci s tímto prestižním ohodnocením. Loni hvězdičku dostala také restaurace Maze v hotelu Hilton, která však zanikla ještě předtím, než bylo ocenění oznámeno. Místo v nižší kategorii Bib Gourmand známé jako cena za "dobré jídlo za přijatelné ceny" obhájily pražské restaurace Aromi, Le Terroir a Le Cornichon, k nímž se přidaly ještě pražské podniky Divinis a SaSaZu. Nové vydání Michelinova gastronomického průvodce evropskými městy vyjde ve středu.

Hustopeče postaví rozhlednu ve svých mandloňových sadech

Hustopeče postaví rozhlednu ve svých mandloňových sadech, které jsou jednou z největších botanických rarit na Moravě. Stát by měla do příštího jara. V dubnu a květnu nabídne turistům pohled na záplavu růžově kvetoucích mandloní, řekl hustopečský místostarosta Libor Sadílek. Projekt přijde na asi čtyři miliony korun. Rozhledna bude asi 15 metrů vysoká. Vyrobena bude z oceli a dřeva a bude mít dvě vyhlídkové terasy. Záměr počítá s tím, že k ní v sadech vznikne i mandloňová stezka pro turisty. Mandloně pocházejí z Asie. Vyžadují teplo a v Evropě se proto pěstují především ve Středomoří. V Hustopečích se mandloňové sady rozkládají na čtyřech hektarech. Hrozila jim likvidace, ale město je zachránilo, aby z nich udělalo turistickou atrakci. Mandloně kdysi patřily čokoládovnám Zora Olomouc, které později převzala skupina Nestlé. Obě firmy z nich získávaly pro své cukrovinky mandle. Sady osiřely před lety poté, co jejich majitel rozhodl, že pěstování mandloní je pro něj neefektivní. O získání sadů usilovala hustopečská radnice 12 let. Loni uspěla. Podle Klubu přátel rozhleden je nyní na jižní Moravě 32 vyhlídkových věží. Asi třetina vznikla v uplynulých pěti letech.

Berdych v osmifinále úvodního turnaje série Masters sezóny

Český tenista Tomáš Berdych deklasoval ve třetím kole turnaje série Masters v Indian Wells 6:0, 6:3 desátého nasazeného Fernanda Verdaska ze Španělska a postoupil do osmifinále. V něm se utká se Srbem Viktorem Troickým. Turnajová devatenáctka Berdych měl utkání plně pod kontrolou a nečelil v něm ani jednomu brejkbolu. Naopak sám čtyři ze sedmi možností k proražení podání soupeře využil a zápas ukončil po necelé hodině. Čtyřiadvacetiletý český daviscupový reprezentant zlepšil v pondělí svou bilanci s o dva roky starším Španělem na 5:3 a oplatil mu "kanára", kterého od něj dostal před dvěma lety ve Wimbledonu. Přes třetí kolo v Indian Wells prošel Berdych podruhé v kariéře.

Vaidišová ukončila kariéru

Tenistka Nicole Vaidišová podle zahraničních internetových serverů ukončila kariéru. Bývalá sedmá hráčka světa měla dostat divokou kartu do turnaje v Miami, ale možnosti startu na akci koncem března se údajně vzdala. "Bývalá sedmá hráčka světa a dvojnásobná grandslamová semifinalistka ukončila ve dvaceti letech kariéru," oznámil server tennisreporters.net s odkazem na nespecifikovaný zdroj. Informaci zopakoval na webu tennis.com reportér Matthew Cronin. "Je údajně unavená z porážek a nemá chuť se vracet," stojí na tennis.com. Vaidišová by se měla v létě v Česku vdát za daviscupového reprezentanta Radka Štěpánka, což sám hráč naznačil. Česká tenistka letos třikrát vypadla na turnaji ITF hned v prvním kole. Jedinou výhru Vaidišová zaznamenala v prvním kole turnaje WTA v Memphisu, kde hrála na divokou kartu, ale v druhém kole skončila. Vaidišová hrála semifinále Roland Garros 2006 a Australian Open 2007, vyhrála šest turnajů WTA ve dvouhře. Po rozchodu s trenérem a nevlastním otcem Alešem Kodatem se ve světovém žebříčku propadla až na současné 176. místo.

Skokan Hájek je lídrem skokanů na mistrovství světa v letech

Antonín Hájek je lídrem výběru skokanů na lyžích pro nadcházející mistrovství světa v letech. Společně s českým rekordmanem nominoval reprezentační trenér David Jiroutek do Planice, kde se šampionát na můstku HS 215 uskuteční od čtvrtka do neděle, čtveřici Jan Matura, Borek Sedlák, Lukáš Hlava a Čestmír Kožíšek. Hlavní pozornost se upírá na Hájka. Sedmý muž z olympiády ve Vancouveru na velkém můstku se těší na lety od začátku sezony. Chce totiž překonat svůj český rekord, který má hodnotu 219 metrů. "Tak dvě stě třicet," uvažoval před olympiádou, kam až by mohl doletět. V tom případě by mohl myslet i na stupně vítězů, na kterých český skokan naposledy stál před 16 lety. Tehdy se v Planici stal Jaroslav Sakala mistrem světa.

Soud: Dostihový spolek Pardubice je zodpovědný za smrt koně

Dostihový spolek Pardubice je zodpovědný za vážné zranění a následnou smrt klisny Inkasentky během dostihů v květnu 2008. Rozhodla o tom v takzvaném mezitímním rozsudku pobočka krajského soudu v Pardubicích. Majitel koně Hubert Žďárský se žalobou domáhá náhrady škody 760.000 korun. O konečné výši odškodnění bude soud rozhodovat v dalším jednání. Místopředseda představenstva Dostihového spolku Jiří Kunát se obává, že rozhodnutí bude precedentní, obdobným žalobám budou čelit i další závodiště a ve výsledku by mohl být ohrožen celý dostihový sport.

Počasí:

Oblačno až zataženo, zpočátku místy, postupně jen ojediněle slabý déšť nebo mrholení. Na horách smíšené nebo sněhové srážky. Noční teploty do mínus čtyř stupňů, přes den 5 až 9 stupňů Celsia.

16-03-2010