Denní souhrn zpráv Zprávy

08-03-2010

Barták informoval Klause o žádosti na zvýšení mise v Afghánistánu

S požadavky NATO na posílení české mise v Afghánistánu seznámil ministr obrany Martin Barták prezidenta Václava Klause. Na Hradě jednali ještě s premiérem Janem Fischerem, kromě Afghánistánu ale hovořili především o chystaných změnách ve velitelských strukturách české armády. Podle premiéra má ministr Barták do konce týdne připravit v této věci podklady pro další schůzku trojice, která se má konat brzy. "Dominantní téma - a proto prezident republiky nás k té schůzce vyzval - bylo, aby nás oba pan ministr obrany seznámil se záměrem, nějakými koncepčními úvahami, jak měnit organizaci armády, jak rekonfigurovat velení, jak ho dimenzovat a podobně," uvedl Fischer. Není přitom podle něj tajemstvím, že Klaus měl s některými pasážemi konceptu problém. "Vymezil se vůči němu, upozornil na svoje stanovisko v té záležitosti," dodal. Klaus loni na podzim prohlásil, že česká armáda by měla být primárně určena k obraně vlasti, zahraniční mise jsou podle něj jen doplňkem. Není podle něj dobře, že u veřejnosti a zřejmě i v armádě převládá pocit, že je budována jako expediční sbor.

Sněmovna by mohla opět rozhodovat o zdanění benefitů

Sněmovna by na své nadcházející schůzi, která začne v úterý, mohla opět rozhodovat o zdanění zaměstnaneckých výhod. Sněmovna tuto novelu schválila minulý týden, Senát ji ale vetoval a vrátil. Na programu tento bod sice zatím zařazen není, ale jednací řád umožňuje předsedovi sněmovny, aby ve stavu legislativní nouze zařadil takto zamítnutý zákon na nejbližší schůzi a nemusel přitom dodržet předepsanou desetidenní lhůtu. Předseda sněmovny Miloslav Vlček již v pátek řekl, že novela na programu bude. "Projednání nebudou bránit žádné lhůty. Je to zákon v legislativní nouzi, tudíž tam není ani lhůta deseti dnů (mezi jednáním v Senátu a ve sněmovně). Podle jednacího řádu to musí být zařazeno na nejbližší řádnou schůzi," uvedl Vlček. Přinejmenším sociální demokraté budou požadovat, aby se vládní novela zákona o dani z přidané hodnoty na programu schůze objevila. Na dotaz ČTK to potvrdil stínový ministr financí ČSSD Bohuslav Sobotka. Novela vrací zdanění zaměstnaneckých výhod daní z přidané hodnoty na úroveň platnou do konce loňského roku. Nižší zdanění podporuje levice, pravice je proti a právě hlasy ODS a TOP 09 v Senátu pomohly tento návrh vrátit do sněmovny.

Novela zákona o DPH, která má snížit zdanění zaměstnaneckých výhod na loňskou úroveň, by měla připravit příjmy státního rozpočtu o zhruba 70 milionů korun. Na tiskové konferenci vlády to uvedl ministr financí Eduard Janota. Reagoval tak na informace z minulého týdne, že by dopad změny zákona mohl být zhruba 750 milionů korun.

Dušek nebude mluvit za odboráře, dokud nevysvětlí své výroky

Šéf Svazu odborářů služeb a dopravy Jaromír Dušek nebude reprezentovat Koalici dopravních odborových svazů, dokud nevysvětlí své kontroverzní výroky. Novinářům to po pondělním jednání sdělili zástupci koalice. Odboráři tak reagovali na Duškovo sobotní vyjádření v Lidových novinách, že České dráhy ovládá skupina homosexuálů. Sám Dušek se jednání neúčastnil. Proti jeho výrokům se ohradil i generální ředitel Českých drah, celou věc prý chtějí řešit právní cestou. Podle Duška měly výroky poukázat na údajně špatné hospodaření drah, proti homosexuálům prý nic nemá. Vysvětlovat nic nehodlá. Ministr dopravy Gustav Slamečka rozhodnutí o vyloučení Duška z jednání uvítal. "Vítám to a myslím si, že to je dobrý krok pro to, abychom s odbory pokračovali v jednání," uvedl ministr na tiskové konferenci. O víkendu v reakci na Duškovy výroky řekl, že s ním dál jednat nebude. Slamečka rovněž řekl, že na Duška podá trestní oznámení. To se má týkat jednak obvinění, že obsazuje klíčové posty na ministerstvu podle homosexuální orientace, a rovněž slov o tom, že tuneluje České dráhy.

Kohout odmítl, že by Vicenovou chtěl odvolat kvůli odbornosti

Ministr zahraničí Jan Kohout odmítl informaci, podle níž by měla být odvolána z funkce velvyslankyně při EU Milena Vicenová kvůli pochybnostem o odborné způsobilosti. Kohout to sdělil ČTK v reakci na článek Respektu, podle něhož se šéf české diplomacie Vicenovou rozhodl z Bruselu stáhnout. Z jeho prohlášení však nevyplývá, zda odmítá i spekulace o možném odvolání samotném. Premiér Jan Fischer řekl, že vláda o tomto tématu nejednala. "Spekulace médií ohledně případného odvolání MVDr. Mileny Vicenové z důvodu pochybností o její odborné způsobilosti jednoznačně odmítám," uvedl Kohout v prohlášení zaslaném z cesty po Etiopii. "Střídání velvyslanců je věcí normální ve všech standardních demokratických zemích a rozhoduje o něm vláda a prezident republiky," sdělil současně. Doplnil také, že "odmítá jakoukoli politizaci personální politiky" ministerstva zvlášť v předvolebním období. Uvedl, že ve vládě usiluje o shodu stran v otázkách diplomacie. V Africe je do pátku, poté chce Fischer s Kohoutem o věci hovořit. Podle Respektu chce Kohout návrh předložit vládě na přelomu března a dubna. Kohoutův záměr potvrdily ČSSD a ODS, uvedl Respekt. ODS podle týdeníku s odvoláním nesouhlasí. Vicenová ČTK o víkendu řekla, že o svém odvolání nemá žádnou oficiální informaci a že se nikdy nesetkala s tím, že by Kohout nebyl s její prací spokojen.

Vláda podpořila návrhy pro boj se smogem na severu Moravy

Vláda schválila nové způsoby, kterými se bude snažit o zlepšení velmi špatného stavu ovzduší v Moravskoslezském kraji. Novinářům to řekl premiér Jan Fischer. Vznikne mimo jiné meziresortní pracovní skupina na úrovni ministerstev životního prostředí, dopravy, pro místní rozvoj, průmyslu a financí. Společně s hejtmanem postiženého kraje Jaroslavem Palasem se bude snažit provázat už rozpracované koncepce, sdělilo ČTK ministerstvo životního prostředí. "Já počítám s tím, že v doprovodu tří, čtyř ministrů vyrazím do Ostravy a s tamními regionálními autoritami budu o těch věcech jednat na místě," prohlásil předseda vlády. Termín návštěvy podle něj zatím není jasný. Vláda v pondělí přijala zprávu ministra životního prostředí Jana Dusíka o situaci v oblasti. "Já ji budu posílat Poslanecké sněmovně, neb byla vyžádána," poznamenal Fischer. V čele meziresortní skupiny má stát právě Dusík, který má podle premiéra dohlédnout na "důkladnou koordinaci". Fischer dodal, že většina už přijatých opatření k tomu, aby se situace s ovzduším na severu Moravy zlepšila, se plní. Vláda ale bude chtít slyšet, jak se podařilo realizovat nová krátkodobá opatření. Mezi dlouhodobější úkoly patří podle premiéra například zákon o ochraně ovzduší a podobně.

Fischer: Stát ani ČNB se nebude angažovat v půjčení zlata na Expo

Stát ani Česká národní banka (ČNB) se nebudou angažovat v zapůjčení zlata pro českou expozici na světové výstavě Expo 2010, oznámil premiér Jan Fischer. Podle něj má přípravná kancelář českého pavilonu jinou variantu, proto už nebude důvod, aby se záměrem kabinet zabýval. Ministr financí Eduard Janota, jemuž se nápad na půjčení státního zlata nelíbil, uvedl, že náhradní řešení je na privátní bázi. Podle nového plánu by měl být potřeba jen zlomek z původně zamýšlené jedné tuny zlata. "Vzali jsme na vědomí sdělení pana generálního komisaře, že přemýšlí o jiné, jednodušší cestě," řekl novinářům Fischer. Generální komisař české účasti na světové výstavě Pavel Stehlík podle kabinetu plán na zapůjčení tuny státního zlata přehodnotil, protože byl náročný. Vláda tedy zastavila projednávání dokumentu, který připravilo ministerstvo zahraničí. Detailnější informace k novému plánu generálního komisaře Pavla Stehlíka Fischer s Janotou neuvedli. Fischer očekává, že o něm bude Stehlík vládu informovat.

Zlato od státu si kancelář pro přípravu české expozice chtěla vypůjčit pro exponát nazvaný Czeknowlogy, který podle plánu umělce Federica Díaze umožní převádět lidské emoce do podoby tvarů, barev, zvuků nebo vůní. Fungovat má tak, že si návštěvníci v modulu sednou na senzorické křeslo, které zaznamená jejich pocity při pohledu na obří kapku z ryzího zlata.

MPSV: Nezaměstnanost je nejvyšší za 5,5 roku

Míra nezaměstnanosti v České republice v únoru stoupla na rekordních 9,9 procenta, proti lednu o desetinu procentního bodu. Podíl lidí bez práce je tak nejvýše od zavedení současné metodiky měření v červenci 2004. Loni v únoru bylo bez práce 7,4 procenta lidí. Informovalo o tom ministerstvo práce a sociálních věcí, analytici očekávali růst nezaměstnanosti nad deset procent. Pracovní úřady ke konci února evidovaly 583.135 uchazečů o zaměstnání, tedy o 8909 více než v předchozím měsíci. Proti stejnému loňskému období jejich počet vzrostl o 154.287. Počet nezaměstnaných, kteří mohli bezprostředně nastoupit do práce, se od ledna zvýšil o 6077 na 568.486. Loni v únoru jich bylo o 151.865 méně.

Výdaje státu na nezaměstnané se loni zdvojnásobily

Výdaje státu na vyplácení podpor v nezaměstnanosti se ze minulý rok více než zdvojnásobily. Zatímco v roce 2008 vyplatily úřady práce nezaměstnaným 7,11 miliardy korun, loni to bylo už 15,08 miliardy Kč. Sdělilo to ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) s tím, že částka ze státního rozpočtu na podpory se letos podle jeho odhadů oproti loňsku ještě o více než 1,5 miliardy zvýší. Příliv peněz na vytváření nových pracovních míst se naopak loni snížil. Na tvorbu nových pracovních míst směřují peníze ze státního rozpočtu a z Evropského sociálního fondu určené na takzvanou aktivní politiku zaměstnanosti. Loni jejich objem klesl na 7,69 miliardy korun z 8,81 miliardy o rok dříve.

Zahraniční obchod měl v lednu přebytek přes 13 miliard korun

Zahraniční obchod skončil v lednu přebytkem 13,1 miliardy korun, což byl meziročně o 9,2 miliardy lepší výsledek. Oznámil to Český statistický úřad. Vývoz podle předběžných údajů vzrostl o 9,1 procenta, dovoz rostl poprvé od září 2008, o 3,5 procenta. Příznivou bilanci ovlivnil hlavně vzestup přebytku obchodu se stroji a automobily o 6,3 miliardy korun. Vývoz roste již od listopadu 2009. Lednová bilance byla kladná nepřetržitě od roku 2004. "Poprvé roste celý zahraniční obchod, tedy i dovoz, což je signálem, že dochází k ekonomickému oživení. Tomu nasvědčuje i vývoj zakázek ze zahraničí," uvedl analytik Svazu průmyslu a dopravy ČR Oldřich Körner. I podle dalších analytiků je lednový zahraniční obchod velmi příznivým číslem, za kterým stojí nárůst exportu a stále utlumený dovoz. Český statistický také zveřejnil zpřesněné údaje za poslední čtvrtletí 2009. Podle zpřesněných dat měla Česká republika loni přebytek obchodní bilance 152 miliard Kč, zatímco předběžné číslo bylo přebytek 153,2 miliardy korun.

Vláda schválila pomoc producentům mléka ve výši 150 milionů Kč

Tuzemští producenti mléka získají mimořádnou pomoc kvůli krizi na trhu s mlékem ve výši zhruba 150 milionů korun. Vláda schválila návrh ministerstva zemědělství. Peníze jsou součástí balíčku 300 milionů eur (zhruba 7,7 miliardy Kč), které na pomoc nízkými výkupními cenami v celé Evropě zasaženého oboru loni na podzim vyčlenila Evropská unie. Podpora má být v Česku vyplacena zhruba 2500 chovatelům krav, evidovaným v systému mléčných kvót. Podle návrhu by peníze farmářům měly být uhrazeny nejpozději do 30. června letošního roku. Pouze v takovém případě jim totiž unie částku vyplatí. V případě, že by vláda nařízení včas neschválila, snížila by se konkurenceschopnost českých zemědělců oproti ostatním členským státům, které se rozhodnou dotace využít, uvedlo v dokumentu ministerstvo zemědělství. Výši podpory stanoví Státní zemědělský intervenční fond (SZIF), který agrární dotace v tuzemsku administruje a vyplácí, na základě množství mléka, které producent v období od loňského listopadu do konce prosince dodal mlékárnám či prodal přímo ze dvora, násobeného příslušným koeficientem. Průměrná výkupní cena mléka v ČR byla v loňském roce téměř o 30 procent nižší než v roce 2008 a nepokrývala ani náklady zemědělců na jeho produkci.

ČSA se nedohodly s Travel Servisem, chartery budou v dceřiné firmě

České aerolinie se nedohodly s konkurenční společností Travel Service (TS) na převodu své divize nepravidelných letů pro cestovní kanceláře, takzvaných charterů. ČSA místo toho vyčlení chartery do dceřiné firmy, která bude na trhu dovolenkových letů podnikat samostatně. Na dotaz ČTK to uvedla mluvčí aerolinií Hana Hejsková. "Výsledky jednání nenaplnily naše očekávání, proto jsme se rozhodli nabídku neakceptovat. Budeme se nyní držet filosofie holdingového uspořádání společnosti," uvedl prezident ČSA Miroslav Dvořák. Dodal, že náklady dceřiné firmy budou "velice nízké", což posílí její konkurenceschopnost na trhu. Podle zástupců Travel Servisu (TS) jednání ztroskotala na znění a době trvání takzvané konkurenční doložky. Travel Service prý neměl jistotu, že se České aerolinie v budoucnu k charterovému létání nevrátí.

ČRo 1 - Radiožurnál: Horní Jiřetín dotaci na čističku nejspíš dostane

Horní Jiřetín nejspíš dostane dotaci přes 200 milionů korun na výstavbu kanalizace a čistírny odpadních vod. Dohodli se na tom podle Radiožurnálu ministr financí Eduard Janota a ministr životního prostředí Jan Dusík. O pozastavení příspěvku se už dříve pokusil ministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský. Horní Jiřetín je ohrožen pokračováním těžby hnědého uhlí, Tošovský chtěl počkat na výsledek jednání o případném prolomení limitů. Dusík podle Radiožurnálu Janotovi zaručil, že po dobu pěti let od dokončení bude čistička v Horním Jiřetíně schopna provozu, čímž se dodrží podmínka EU. "Domluvili jsme se, že to takhle napíše, že s tím za předpokladu, že bude zaručena udržitelnost projektu, nemá problém. My budeme stejným způsobem postupovat vůči žadateli a myslíme si, že by to neměl být problém," uvedl Janota. Radiožurnál uvedl, že oficiální registrační list ministr financí potvrdí nejpozději v úterý, jediná překážka udělení dotace tak padne. Informaci přivítal místostarosta Horního Jiřetína Vladimír Buřt (Strana zelených). Projekt vybudování kanalizace a čistírny odpadních vod za zhruba 290 milionů je podle něj dobře připravený, obec dokončuje podklady ke stavebnímu povolení. Limity těžby uhlí chrání obce na Mostecku od 90. let minulého století. Obyvatelé Horního Jiřetína a sousedních Černic v drtivé většině odmítli rozšíření těžby a likvidaci svých domovů v referendu před pěti lety. Od té doby se takové hlasování nekonalo a o aktuálním rozložení názorů lze jen spekulovat. Zatímco vedení obce tvrdí, že stále jasně převládá odmítavé stanovisko lidí, podle společnosti Litvínovská uhelná je řada obyvatel o nabídce na odkoupení nemovitostí naopak ochotna jednat.

Policie pozatýkala obchodníky s lidmi

Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) zadrželi v Praze a na Kladensku čtveřici mužů, kterou následně obvinili z obchodování s lidmi. Sdělil to mluvčí útvaru Pavel Hanták. Muži podle něj prostřednictvím agentury na Ukrajině hledali zájemce o práci v Česku, následně jim sebrali doklady a nutili je odpracovat si dluh za zprostředkování ve výši 1000 dolarů (zhruba 18.800 korun). Hrozí jim až patnáctiletý trest. Jedná se o Ukrajince ve věku od 27 do 50 let, kteří legálně žijí v ČR. Jeden z podezřelých sháněl minimálně od srpna 2008 na Ukrajině pracovníky. Zájemcům nabízel plat od 800 do 3000 dolarů, bezplatné ubytování, příspěvek na sociální a zdravotní pojištění a vyřízení všech potřebných povolení. Ostatní tři zadržení ale svým krajanům po příjezdu do Česka zabavovali cestovní doklady a nutili je si "dluh" odpracovat. Čtveřice takto nutila pracovat desítky mužů a žen. Všichni obvinění skončili ve vazbě. Při domovních prohlídkách u nich policie nalezla seznamy Ukrajinců, plynové pistole a hotovost v různých měnách v hodnotě dva miliony korun.

V Praze byl otevřen druhý babybox

V pondělí byl otevřen druhý babybox v Praze, celkově třiatřicátý v Česku. Vybudován byl u vchodu do radnice Prahy 2 a poprvé je podobné zařízení umístěné mimo nemocnici. Hlídat ho tak nebude zdravotnický personál, ale ostraha úřadu, která absolvovala kurz první pomoci. Pokud bude do něj miminko odloženo, hlídač zavolá záchrannou službu, řekla starostka Prahy 2 Jana Černochová. "Anonymita je zachována, protože kamera není umístěna tak, aby zabírala babybox," řekla Černochová. Jeho zřízení na radnici iniciovala poté, co se v říjnu na Karlově náměstí našla novorozená holčička. V Praze už funguje babybox na soukromé klinice GynCentrum v Hloubětíně. V centru města dosud podobné zařízení chybělo. "Díky tomu, že jsme centrální městská část, kde jsou tramvaje, autobusy, metro, jsme velmi snadno dostupní, takže zakladatel babyboxů pan (Ludvík) Hess se obává, že tento babybox bude mít velkou 'návštěvnost'," řekla Černochová. Hess už dříve uvedl, že se v minulosti o umístění babyboxu v centru města pokoušel. S nemocnicemi se mu ale nepodařilo dohodnout. Do babyboxu v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem v pondělní někdo odložil asi dvouměsíčního zdravého chlapce. Je to již 30. dítě zachráněné v babyboxu, sdělil ČTK Hess.

Cenu Homo Homini za boj o lidská práva mají dva íránští studenti

Cenu společnosti Člověk v tísni Homo Homini za boj o lidská práva za loňský rok získali dva uvěznění íránští studentští vůdci. Ocenění převezmou zástupci obou studentů na zahájení festivalu Jeden svět ve středu 10. března. ČTK to sdělil ředitel Centra pro lidská práva společnosti Člověk v tísni Marek Svoboda. Cenu Homo Homini (Člověk člověku) společnost Člověk v tísni každoročně uděluje lidem, kteří se významně zasloužili o prosazování lidských práv. Za rok 2009 získali cenu Homo Homini věznění íránští studenti Madžíd Tavakolí a Abdolláh Momení. Spolu s nimi bylo podle Svobody symbolicky oceněno íránské studentské hnutí v rozpětí dvou generací.

Letošní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět se zaměří mimo jiné právě na Írán, který prožívá od loňských prezidentských voleb největší nepokoje od revolučního roku 1979. Festival zahájí íránský snímek Dny zelených nadějí, který dokumentuje potlačování studentských demonstrací po loňských volbách. Přehlídka se koná v Praze od 10. do 18. března, poté se přesune do dalších 29 měst ČR.

V Praze vystoupí primabalerína Darja Klimentová

Ve středu v Praze vystoupí nejslavnější česká tanečnice Darja Klimentová. Oslaví tu své tisící baletní představení. Bývalá sólistka Národního divadla je již od roku 1996 v prestižním angažmá Anglického národního baletu v Londýně. Jako primabalerína londýnské scény premiérově tančí veškerý klasický repertoár, nazkoušela přes 30 postav. Objevila se v dvojroli Odetty/Odilie (Labutí jezero), byla Julií (Romeo a Julie), Giselle, Popelkou, Kitri (Don Quijote), Aurorou (Spící krasavice) nebo Marií (Louskáček). Úspěšně také fotografuje a pro studenty pořádá mistrovské kurzy.

Brněnská muzea a galerie pořádají Týden výtvarné kultury

V Brně začal Týden výtvarné kultury, na němž se podílejí tamní muzea a galerie. Akce vznikla na popud Masarykovy univerzity. Zahrnuje diskuze, přednášky a doprovodné programy k výstavám. Cílem je podle pořadatelů upozornit na šíři a kvalitu výtvarného života v Brně. Podle Radka Horáčka z Katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity je akce jedinečnou příležitostí vyslechnout si odborné komentáře, diskutovat před obrazy nebo se setkat s vystavujícím umělcem a zažít zajímavý doprovodný program, třeba i se zábavnými a tvůrčími prvky. Moravská galerie tak například nabídne setkání s malířem ruského původu Viktorem Pivovarovem, jehož výstavu nedávno otevírala v Pražákově paláci. Komentované prohlídky se konají i v dalších výstavních síních. Díky spolupráci Moravské galerie a Fakulty výtvarných umění Vysokého učení technického začne nový cyklus věnovaný videoartu a experimentální tvorbě. Společně s univerzitou se na organizaci dále podílejí především Moravská galerie a Dům umění města Brna, ale i řada menších galerií. Akce potrvá až do 14. března

Průzkum: MDŽ má smysl podle lidí připomínat

Dvě třetiny Čechů si myslí, že má smysl připomínat Mezinárodní den žen. Více než čtvrtina lidí přitom tento svátek nějakým způsobem stále slaví. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK. Průzkum ale také ukázal, že lidé mají k tomuto dni různý vztah. Pro některé je příliš svázaný s minulým režimem, jiní ho vítají jako příležitost dostat nebo darovat květinu, nejmladší generace tápe. Šest procent lidí podle průzkumu preferuje Den matek a MDŽ vnímá jako jeho protiklad. Pro čtyři procenta respondentů by MDŽ měl smysl jen v případě, že by byl uznán i Mezinárodní den mužů. Mezinárodní den žen si s 8. březnem spojily hlavně ženy a lidé ve věku 30 až 59 let. Mladí ho častěji uváděli jako Den matek, polovina z nich přitom vůbec netuší, co si pod 8. březnem mají představit.

Ze sportu:

Soupeřem českých tenistů v červencovém čtvrtfinále Davisova poháru bude Chile, které porazilo Izrael. Fernando González v Coquimbu porazil ve třetí dvouhře Dudiho Selu 6:4, 6:4 a 6:3 a před závěrečným duelem zajistil Jihoameričanům nedostižné vedení 3:1.

Brankář Tomáš Vokoun ovládl první část ankety Zlatá hokejka. Druhé místo patří Tomáši Plekancovi z Montrealu, třetí je Jaromír Jágr z Omsku.

Lenka Háječková a Hana Klapalová vyhrály halové mistrovství republiky v plážovém volejbalu, které v neděli vyvrcholilo v Praze. Nově složená dvojice ve finále ve dvou setech porazila britský pár Lucy Boultonová, Denise Johnsová. Titul v soutěži mužů získali Robert Kufa a Pavel Rotrekl. V areálu na Pankráci byli jejich finálovými protivníky Martin Tichý a Jan Dumek, kteří však rovněž neuhráli ani set. Třetí skončili Petr Beneš s Michalem Růčkou, v ženské kategorii vybojovaly bronz úspěšné reprezentantky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková.

Počasí v úterý

Skoro jasno nebo polojasno, s teplotami od - 2 do + 2 stupňů Celsia.

08-03-2010